Завідувач навчальної лабораторії (кабінету)
історії української
та зарубіжної музики фольклору
ДЕРБАС МАРИНА ОЛЕКСІЇВНА
тел.: +38(057) 731-48-32
e-mail: mushistory@ukr.net
Звіт роботи навчальної лабораторії за 2024 рік
План роботи навчальної лабораторії на 2024-2025 навчальний рік
План роботи навчальної лабораторії на 2023-2024 навчальний рік
Звіт роботи навчальної лабораторії за 2023 рік
ІСТОРІЯ
Навчальна лабораторія (кабінет) історії української та зарубіжної музики був започаткований у 1940 році при кафедрі теорії музики і композиції. Першим завідувачем кабінету був відомий український музикознавець, історик, бібліограф, автор перших фундаментальних праць з історії музичної культури Харкова, кандидат мистецтвознавства Й. Миклашевський. Після скасування у 1947-1959 р.р. кабінет відновив свою роботу, а посаду завідувача в наступні роки обіймали молоді спеціалісти і випускники кафедри Т. Краснопольська, М. Черкашина-Губаренко, І. Бєлєнкова. В кабінеті було створено нотно-книжковий фонд, що включав твори композиторів XVII-XX століть, навчальні та архівні матеріали, словники, довідники, підручники, посібники, збірники, хрестоматії з усіх дисциплін історико-теоретичного циклу. Ю. Щербінін очолював кабінет історії музики з 1968 р. і займався збиранням та вивченням архівних матеріалів для музею, організацією просвітницької роботи (виставки, стенди, стінгазета, гуртки). Його роботу продовжила Є. Жилевська, яка вперше запровадила на базі кабінету лекторську практику студентів-музикознавців і налагодила взаємозв’язки з науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка, музично-театральною бібліотекою ім. К. С. Станіславського.
З 1986 року завідування лабораторією здійснювала Л. Григор'єва. Головними напрямками роботи в той час було забезпечення навчального процесу чотирьох кафедр: історії української та зарубіжної музики, теорії музики, інтерпретології та аналізу музики, композиції та інструментування,а такожоновлення і систематизація фондів лабораторіїу відповідності до існуючих навчальних програм і планів. Важливим аспектом діяльності лабораторії залишалося організація виставок, присвячених творчості видатних композиторів минулого і сучасності, ювілеям провідних викладачів університету, значним історичним датам.
Сьогодні навчальна лабораторія є методично-практичною базою кафедри історії української та зарубіжної музики, робота якої здійснюється у наступних напрямках:
Навчальна лабораторія кафедри історії української та зарубіжної музики ХНУМ підтримує контакти з музичними ВНЗ України, фаховими музичними коледжами різних регіонів і мистецькими школами Харкова.