Бібліотека

Ласкаво просимо до бібліотеки 

Понеділок – П’ятниця  9.00 – 17.00 (технічна перерва 13.15 – 13.30)

Субота – 9.00 – 14.00

Неділя – вихідний


Директор бібліотеки
ЗАХАРОВА ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА


тел.: +38(057) 731-48-32

e-mail: bka_khnum@ukr.netbka.xdym5524@gmail.com


  • провідні бібліотекарі – І. А. Закурдаєва, І. Е. Коваленко-Грабовська, Л. Г. Харченко, Н. О. Півненко, В. Н. Горбачова, В. В. Гресова
  • провідний бібліограф – О. М. Захарова
  • бібліотекарі – О. Г. Ященко, О. Е. Зінченко

ЗАХОДИ


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ БІБЛІОТЕКИ

ОГОЛОШЕННЯ

ІСТОРИЧНА МОЗАЇКА. ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ІЗ НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ

МЕТОДИЧНА ДОПОМОГА

ТЕМАТИЧНІ ВИСТАВКИ

ФОНД БІБЛІОТЕКИ

РЕПОЗИТОРIЙ

ДИСЕРТАЦІЇ

ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ

ЄДИНА КАРТКА ЧИТАЧА

СВІТОВІ ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ


Колектив бібліотеки. 2019р.

Бібліотека Харківського національного університу мистецтв імені І. П. Котляревського була започаткована 16 квітня 1887 року комітетом піклування про малозабезпечених учнів при музичному училищі Харківського відділення Імператорського Російського музичного товариства. Бібліотека пройшла довгий славний шлях створення.

У бібліотечному фонді збереглося 1559 примірників старовинних дореволюційних видань. На титульних аркушах цієї літератури є гербова кругла печатка музичного училища Харківського відділення Імператорського Російського музичного товариства. Після 1917 р. на нотах накладено  печатку Харківської консерваторії, з 1920 року – Музичної академії, з 1921 року- Музичного інституту, з 1923 року - Музично-драматичного інституту, з 1934 року – Харківської державної консерваторії, після 1963 року – Харківського інституту мистецтв імені І. П. Котляревського, з 2004 року – Харківського державного університету мистецтв, а з 2011 року –Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського. 

Структура бібліотеки:

  • В.о. директора бібліотеки – Захарова О.М.
  • Сектор абонементу – Закурдаєва І.А., Ященко О.Г., Півненко Н.О., Горбачова В.Г., Зінченко О.Е.
  • Сектор каталогізації – Харченко Л.Г., Коваленко-Грабовська І.Е.
  • Ділянка бібліографічної роботи – Захарова О.М.
  • Ділянка комплектування бібліотечного фонду – Гресова В.В.

На 01.01.2021 р. загальний бібліотечний фонд - 144005 примірників, з яких книги – 47101 прим., ноти – 86417 прим., періодичні видання – 7522 прим.(більше 30 найменувань, з яких найстаріше – 1895 р.). На театральному факультеті - 20194 прим. літератури. Фонд рідкої літератури (виданої до 1945 року) складає 16660 примірників книг і нот.

Довідковий апарат включає алфавітний каталог українськомовних книг, алфавітний каталог російськомовних книг, систематичний каталог книг, систематичний каталог нот, систематичну картотеку статей музичної періодики (з 1933 року), картотеку історії університету, праць студентів та співробітників університету, регістраційну картотеку періодичних видань, алфавітну картотеку авторефератів дисертацій.

У програмі «UniLib» створюється електронний  каталог, а також повна автоматизована система обслуговування читачів та бібліотечних процесів. На базі програми «Dspace» існує репозитарій - повнотекстова цифрова база робіт наших науковців та матеріалів на допомогу учбовому процесу (в т.ч. дистанційному).

Бібліотека має за рік 20749 відвідувань читачів, видає 33441 прим. літератури, виконує понад 3400 довідок. Суттєву допомогу надає бібліотека нашим науковцям - підбирання літератури за темою, консультації та заняття в групах щодо бібліографічного оформлення робіт, надання їм шифрів УДК і авторського знаку тощо.

Бібліотека має міжбібліотечний колективний абонемент (МБА)  у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка, де ми можемо брати літературу для наших читачів. А також маємо можливість надсилати електронні копії видань нашої бібліотеки як для користувачів університету мистецтв, так і для сторонніх замовників.

Бібліотека приймає участь у проекті «Єдина картка читача ЗВО Харкова». З правилами користування бібліотек-учасників проекту можна ознайомитись  у відповідному розділі цієї сторінки.

На 01.01.2021 р. загальний бібліотечний фонд - 144005 примірників, з яких книги – 47101 прим., ноти – 86417 прим., періодичні видання – 7522 прим.(більше 30 найменувань, з яких найстаріше – 1895 р.). На театральному факультеті - 20194 прим. літератури. Фонд рідкої літератури (виданої до 1945 року) складає 16660 примірників книг і нот. 

Довідковий апарат включає алфавітний каталог українськомовних книг, алфавітний каталог російськомовних книг, систематичний каталог книг, систематичний каталог нот, систематичну картотеку статей музичної періодики (з 1933 року), картотеку історії університету, праць студентів та співробітників університету, регістраційну картотеку періодичних видань, алфавітну картотеку авторефератів дисертацій.

Упрограмі «UniLib» створюється електронний  каталог, а також повна автоматизація обслуговування читачів та бібліотечних процесів. На базі програми «Dspace» існує репозитарій - повнотекстова цифрова база робіт наших науковців та матеріалів на допомогу учбовому процесу (в т.ч. дистаційному).

Бібліотека має за рік 20749 відвідувань читачів, видає 33441 прим. літератури, виконує понад 3400 довідок. Суттєву допомогу надає бібліотека нашим науковцям - підбирання літератури за темою, консультації та заняття в групах щодо їх оформлення, надання роботам шифрів УДК, ББК та авторського знаку тощо.

Бібліотека має міжбібліотечний колективний абонемент (МБА)  у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка, де ми можемо брати літературу для наших читачів. А також маємо можливість надсилати електронні копії видань нашої бібліотеки як для користувачів університету мистецтв, так і для сторонніх замовників.

Бібліотека приймає участь у проекті «Єдина картка читача  ЗВО  Харкова». З правилами користування бібліотек-учасників проекту можна ознайомитись  у відповідному розділі цієї сторінки.