Міжнародна діяльність

НАШІ МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ТА ПРАЦІВНИКІВ

ВРАЖЕННЯ УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ


  


Пріоритетним напрямом міжнародної діяльності Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського є розвиток партнерства з європейськими закладами вищої освіти і організація спільних міжнародних проектів на підставі Стратегії інтернаціоналізації на 2020-2025 роки.

Університет одним з перших мистецьких вишів України став учасником Програми Європейського СоюзуErasmus+, спрямованої на підтримку та розвиток міжнародного партнерства, академічної мобільності. Задля налагодження мережі європейських партнерів і розвитку міжнародних проектів 2016 року університет увійшов до Європейської Асоціації Консерваторій, що об'єднує близько 300 навчальних закладів з 57 країн Європи.

ХНУМ плідно спрівпацює з Goethe-Institut Ukraine, Домом Нюрнберга у Харкові, Alliance Française. З 2019 р. Міжнародний конкурс, що проводиться в рамках фестивалю «Харківські асамблеї», став членом Європейської Асоціації міжнародних молодіжних музичних конкурсів (EMCY).

Почесними докторами Університету є Кшиштоф Пендерецький (Польща), Гжегож Серочинський (Польща), Тімоті Рейніш (Велика Британія).

У ХНУМ відбувається чимало майстер-класів, лекцій за участю іноземних гостей завдяки проведенню фестивалю «Харківські асамблеї». Так, лише за останні 10 років наші студенти мали змогу спілкуватися з митцями з Австрії, Великої Британії, Іспанії, Литви, Німеччини, США, Франції, Швейцарії, зокрема:

2009 - Майкл Белл, Карен Радкліфф, Крістофер Гейфорд (Велика Британія), Ігор Котляревський, Костянтин Баришев (Росія)

2010 - Сабіна Мартінайтіте (Литва), Юрій Насушкін (Іспанія), Тімоті Рейніш, Майкл Белл, Карен Радкліфф (Велика Британія), Франтішек Брікциус (Чехія)

2011 - Тімоті Рейніш, Грехем Скотт (Велика Британія), Карстен Еккерт (Німеччина), Денис Cевєрін (Швейцарія)

2012 - Ігор Котляревський (Росія), Майкл Белл, Карен Радкліфф (Велика Британія), Вольфганг Манц (Німеччина), Сергій Островський (Ізраїль), Жан-П’єр Беррі, Жак Може (Франція)

2013 - Герлінде Отто (Німеччина), Жан-П’єр Беррі, Жак Може (Франція), Ігор Котляревський (Росія)

2014 - Тетяна Корсунська, Денис Севєрін (Швейцарія), Крістіан Хільц (Німеччина), Лідія Стратулат (Іспанія)

2015 - Ріхард Реш, Ютта Бьонерт, Крістіан Хільц, (Німеччина), Карстен Еккерт (Австрія), Лідія Стратулат (Іспанія)

2016 - Жан-П’єр Беррі, Жерар Метрайє (Франція), Юлія Ремпе, Вольфганг Манц (Німеччина), Пауліна Тукіайнен (Фінляндія)

2017 - Олександр Востряков, Гізела Ципола (Україна), Денис Севєрін (Швейцарія), Челсо Антуньєс (Бразилія-Німеччина), Євген Ліфшиц (Німеччина)

2018 - Естебан Вальверде (Іспанія), Альфонсо Сольдано (Італія), Петер Розенберг (Німеччина)

2021 - Іріні Ціракіду, Христина Панделі, Йоргос Калудіс (Греція).

Університет має угоди про співробітництво з закладами вищої освіти багатьох країн світу, у межах партнерської співпраці відбуваються концертні гастролі, здійснюються стажування, наукові симпозіуми, студентські вистави та арт-резиденції.

Викладачів університету запрошують до складу журі міжнародних конкурсів і фестивалів, вони проводять майстер-класи в Україні та за кордоном, творчі колективи університету провадять активну гастрольну діяльність у країнах Західної Європи. Так, 2014 року ректор Тетяна Вєркіна і завідувач кафедри композиції та інструментування Володимир Птушкін виступали, зокрема, в Парижі у програмі «Золоті сторінки української музики».


 ЗАРУБІЖНІ ГАСТРОЛІ


Студентський симфонічний оркестр,
Німеччина, 2015

Студенти-актори (майстерня
Л.Садовського), Берлін-2014

Мюзикл Home,
Україна-Німеччина, 2015

Навчальний театр «Майстерня 55»,
Берлін-2016

У 2014 році вперше в історії ХНУМ відбулася поїздка Студентського симфонічного оркестру під керівництвом Юрія Насушкіна до Катовіце (Польща). Наступного року оркестр виступав у Нюрнберзі та Берліні (Німеччина).

Співпраця з німецьким театром Wheels, яка розпочалася 2014 року, дозволила проводити спільні тренінги, перформанси як в Німеччині, так і в Україні.

У рамках договору з Театральною академією імені А. Зельверовича влітку 2018 року студенти кафедри майстерності актора та режисури театру анімації взяли участь у ІХ Міжнародному фестивалі Театральних лялькових шкіл, що відбувся у м. Білосток (Польща). Університет був представлений на усіх дев’яти фестивалях, які проходять як бієнале.

Усі візити стали логічним продовженням існуючих плідних творчих контактів з мистецькими закладами і факультетами західноєвропейських університетів, насамперед, міст Нюрнберг, Гамбург (Німеччина), Білосток (Польща).

Сьогодні університет продовжує розширювати освітньо-наукову та культурно-мистецьку взаємодію із зарубіжними музичними і театральними закладами вищої освіти, зберігаючи постійних партнерів і залучаючи нових.