Міжнародна діяльність

 

Важливим вектором міжнародної співпраці є постійні творчі контакти університету з Goethe-Institut Ukraine, Домом Нюрнберга у Харкові, Alliance Française, Європейською Асоціацією міжнародних молодіжних музичних конкурсів (EMCY).

З 2016 року ХНУМ став членом Європейської Асоціації Консерваторій (АЕС), що об'єднує близько 300 навчальних закладів з 57 країн.

Одним з основних напрямів діяльності Харківського національного університету мистецтв імені І. П.Котляревського є розвиток міжнародного партнерства з європейськими навчальними закладами, участь у культурно-освітніх програмах та їх імплементація у сфері обміну фаховим досвідом серед викладачів та студентів.

 

Партнерство в рамках програми Erasmus+


Під час зустрічі у ХНУМ

Презентація ХНУМ у м. Віго, Іспанія

ХНУМ приєднався до Програми Європейського Союзу Erasmus+, яка розроблена на період 2014-2020 років. Вона підтримує різноманітні проекти, партнерства, заходи, академічну мобільність у сфері освіти, надає можливість участі країн-партнерів у міжнародних конкурсах, а також програмах обміну.

1. Партнерство з Сonservatorio Superior de Musica de Vigo (Іспанія).

В рамках програми Еразмус+ восени 2017 Харків відвідала іспанська делегація у складі директора Сonservatorio Superior de Musica de Vigo (CSMV) Естебана Вальверде Корралеса (Esteban Valverde Corrales), керівника Європейських програм Хосе Луїса Фернандеса (Jose Luis Fernandez). Під час зустрічі ректора ХНУМ та представників університетської адміністрації з партнерами було обговорено спільні творчі та освітні проекти – концерти, майстер-класи, обмін студентами, а також виконання національної музики: в Іспанії – української, в Україні – іспанської.

Першим результатом зустрічі стало річне навчання у CSMV групи кращих студентів ХНУМ. У 2017–2018 навчальному році за запрошенням іспанської сторони партнерський заклад відвідали: Олександр Прийменко, Валерій Алтухов і Ганна Сагалова. Доцент О.С.Прийменко провів презентацію ХНУМ для студентів і викладачів консерваторій, ознайомився з досвідом роботи міжнародного офісу. Професор В.М.Алтухов протягом тижня проводив майстер-класи для студентів-кларнетистів, що є важливим кроком для продовження співпраці між оркестрантами. Г.В.Сагалова презентувала харківську фортепіанну школу, провела майстер-класи і дала концерт.

У 2018 готується наступна група.

2. Заплановані нові проекти та досягнуті попередні домовленості з іншими творчими закладами і факультетами європейських університетів, зокрема, міст Севілья (Іспанія), Порту (Португалія) тощо.

 

 ЗАРУБІЖНІ ГАСТРОЛІ


Студентський симфонічний оркестр,
Німеччина, 2015

Студенти-актори (майстерня
Л.Садовського), Берлін-2014

Мюзикл Home,
Україна-Німеччина, 2015

Навчальний театр «Майстерня 55»,
Берлін-2016

 

Одним з векторів міжнародного співробітництва ХНУМ є зарубіжні гастролі університетських колективів.

1. Студентський симфонічний оркестр, художній керівник та головний диригент Ю.Насушкін (Україна–Іспанія), диригент І. Вербицька

  • У 2014 році вперше в історії ХНУМ відбулася поїздка Студентського симфонічного оркестру у повному складі до Польщі (м. Катовіце).

    «Симфонический оркестр Харьковской консерватории выступал с настолько выдающейся музыкальностью и самоотверженностью, что слушание музыки доставило всем нам огромное удовольствие. Я хотел бы еще раз поздравить солистов, В.Смолянинова, М.Бондаренко, В.Птушкина, а также дирижера Ю.Насушкина, и всех членов оркестра с игрой столь замечательного оркестра».

Т.Мічка, ректор Музичної академії імені К.Шимановского

  • У 2015 році відбулася поїздка оркестру у Німеччину, зокрема, Нюрнберг та Берлін.

 

2. Студенти театрального факультету.

  • Важливим напрямком у міжнародній діяльності ХНУМ став контакт у 2014 році університетської кафедри майстерності актора з німецьким театром Wheels. Під час обміну українська та німецька групи проводили спільні тренінги, перформанс, показували свої вистави.
  • Україно-німецький обмін продовжився влітку 2015 року. В ньому взяли участь студенти театрального факультету ХНУМ. Режисер театру Тіно Буххольц створив мюзикл за авторською п’єсою Home. Мюзикл зіграли у Берліні шість (!) разів.
  • У 2016 році університетські студенти «Майстерні 55» виступили у Німеччині (у містах Берлін та Нюрнберг) з виставами «Джонатан Лівінгстон» та «Чайка». Завдяки цим гастролям було підписано угоду про співпрацю з Берлінським театральним університетом (Public Actors School Ernst–Busch).
  • В рамках міжнародного договору між театральним факультетом ХНУМ і Театральною академією імені А.Зельверовича влітку 2018 року студенти кафедри майстерності актора та режисури театру анімації (завідувач кафедрою – О.Інюточкін) взяли участь у ІХ Міжнародному фестивалі Театральних лялькових шкіл, що відбувся у м. Білосток, Польща. Оскільки ХНУМ був учасником усіх дев’яти фестивалів, які проходять як бієнале, то ця співпраця є постійною вже протягом 18 років.
  • Декан театрального факультету ХНУМ Я.Партола веде переговори з керівництвом Братиславської Театральної академії щодо обміну навчальними програмами, студентськими виставами, проведення спільних майстер-класів.