Бієнале у Гельсінкі (Фінляндія)

UAX SISTER SCHOOLS SIGN MOU TO FOSTER COLLABORATION IN HIGHER ARTS EDUCATION


У листопаді 2022 р. для Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського сталися відразу дві значні доленосні події – входження до Європейської ліги інститутів мистецтв – ELIA та запрошення викладачів – представників адміністрації ХНУМ у Гельсінкі (Фінляндія) на Бієнале світової платформи мистецької освіти ELIA Biennial 2022: NO STONE UNTURNED.


Від листопаду 2022 р. ХНУМ імені І.П.Котляревського є офіційним членом ELIA – EUROPEAN LEAGUE OF INSTITUTES OF THE ARTSвропейської Ліги інститутів мистецтв).

ELIA — це глобальна європейська та світова мережа, яка забезпечує динамічну платформу для обміну та розвитку вищої мистецької освіти, що включає представників 285 ЗВО мистецького спрямування з 52 країн.

ELIA створює нові можливості для своїх членів, сприяючи обміну передовим досвідом, реалізує свої цілі, організовуючи заходи, формуючи багаточисельні робочі групи, беручи участь у дослідницьких проєктах і створюючи програмні документи, що стосуються актуальних питань.

22-26 листопада 2022 року у Гельсінкі відбулося Бієнале світової платформи мистецької освіти ELIA Biennial 2022: NO STONE UNTURNED, у межах якої відбудеться презентація програми UAx, яка спрямована на підтримку українських навчальних закладів та допомоги студентам. У засіданні робочої групи, яка розробляла алгоритми подальшої роботи, взяли участь 5 закладів освіти з України, в тому числі і ХНУМ імені І. П. Котляревського. Представниками нашого вишу стали проректор з наукової роботи університету, професор Маріанна Чернявська і декан театрального факультету, доцент Яна Партола. 

Таким чином, Харківський національній  університет мистецтв імені І.П.Котляревського одним із перших українських  мистецьких навчальних закладів приєднався до глобальної мережі ELIA та став учасником нової платформи ELIA UAx, яка була створена у співпраці з Благодійним фондом мистецтва та культури імені Абаканович (AACCF)  й презентована на ELIA Biennial 2022 у Гельсінкі.

Платформа UAx, підтримає постраждалих від війни студентів, які залишилися в Україні, сподіваючись продовжити навчання та розвивати свою мистецьку практику, а також українські вищі мистецькі навчальні заклади, яким не просто продовжувати свою діяльність в цей час.

Платформа UAx безпосередньо підтримуватиме українських студентів-митців через наставництво, обмін знаннями та розбудову потенціалу їхніх закладів у співпраці з академіями мистецтв та університетами в ЄС та за його межами. Крім того студентам, які мають потребу продовжувати своє навчання в українських мистецьких навчальних закладах, будуть виділені спеціальні стипендії. В основі платформи – створення мережі Sister School (Сестринських шкіл), яка об’єднає мистецькі школи в Україні з університетами-членами ELIA по всій Європі.

Першим партнером нашого Університету у цій програмі став Університет мистецтв Утрехта (HKU), Нідерланди (University of the Arts Utrecht (HKU), The Netherlands). Окрім того, всі програми ELIA, ресурси, мережі та можливості віднині відкриті для виклададчів, співробітників та студентів нашого Університету. Зареєструватися та оформити власний профіль можна за посиланням ELIA (elia-artschools.org) заповнити відповідну форму для реєстрації Request to sign up - ELIA European League of Institutes of the Arts (elia-artschools.org).

Дізнатися більше про Платформу UAx (elia-artschools.org).

Ми вдячні команді ELIA - European League of Institutes of the Arts за підтримку та солідарність у цей важкий час! Сподіваємося на плідну роботу і подальшу кооперацію!

Кандидат мистецтвознавства Маріанна Чернявська, кандидат мистецтвознавства Яна Партола