Професор В.Доценко на Міжнародному конкурсі в Угорщині07.07.2018

Тетяна Казакова

1‑6 липня 2018 року у Веленце відбувся Третій міжнародний конкурс виконавців класичної гітари, в якому стали переможцями учні заслуженого артиста України, професора ХНУМ імені І.П. Котляревського – Володимира Доценка. 

Недалеко від Будапешту розташоване одне з найтепліших озер в Європі (влітку температура води тримається біля 27 градусів) – Веленце. Звичайно, що навколо такого райського озера, де в очереті живе дуже багато птахів (є навіть заповідник), а біля вільних берегів побудовані пляжі, розташувалися курортні містечка, найбільше з яких отримало назву від озера.

Саме у цьому мальовничому курорті проводиться Міжнародний конкурс класичної гітари, організований колишнім випускником ХНУМ, учнем Володимира Доценка, а тепер завідувачем кафедрою струнно-щипкових інструментів в Інституті мистецтв імені Бені Егрешші – Ференцом Бернатом. На конкурс приїхали учасники з Угорщини, Словенії, Сербії, Білорусії та України. Музикантам були предоставлені зручні умови для занять та відпочинку.

У межах фестивалю відбулися цікаві майстер-класи і сольні концерти гітариста-віртуоза і композитора Ференца Берната (Угорщина), заслуженого артиста України, професора ХНУМ Володимира Доценка (Україна), гітариста, композитора Ігоря Шошина (Біларусь).

Кожному з учасників представили можливість пограти в оркестрі гітаристів під керівництвом Ф. Берната.

Переможцями конкурсу стали Донат Шандор (Сербія) і Станіслав Нагорний (Україна). С. Нагорний – випускник ХНУМ (клас В. Доценка) 2016 року, зараз працює в музичній школі в Чернівцях. А магістрант ХНУМ Павел Васильківський (клас В. Доценка) посів друге місце.

«Найяскравіше враження від конкурсу, ‑ поділився Володимир Доценко, ‑ мій колишній учень Ференц Бернат. Ренесансна людина: чудовий організатор, диригент, виконавець, композитор. Його фантазія «Магія Карпат» вразила майже чаклунською віртуозністю. Мені б хотілося вивезти на це чудове свято у Веленце весь наш гітарний оркестр...», ‑ замріяно подивився на мене Володимир Ігорович, і раптом рвучко піднявся і швидко попрощався.

Він поспішав на репетицію: оркестр чекав на маестро...