Вітаємо!

22 ТРАВНЯ 2024 р. УВІЙДЕ В ІСТОРІЮ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ І.П.КОТЛЯРЕВСЬКОГО ЯК ДАТА ОФІЦІЙНОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ КАФЕДРИ ЮНЕСКО.

Історична подія відбулася у Колонній залі Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, з яким плідно співпрацює наш виш.

Кафедру було започатковано згідно з угодою між ХНУМ імені І.П.Котляревського та ЮНЕСКО з метою подальшої євроінтеграції у світовий простір досягнень української культури, мистецької освіти та науки, зокрема, на Слобожанщині, центром якої є місто-герой Харків та один із найстаріших в Україні ВНЗ – університет мистецтв. Новостворена Кафедра є унікальним об’єднанням творчих однодумців – відомих українських мистецтвознавців, етнологів, музичних і театральних діячів - як перша мистецька Кафедра ЮНЕСКО на Сході України.

Для ХНУМ імені І.П.Котляревського вона постає закономірним продовженням багаторічної активної міжнародної діяльності університету, у результаті якої ще від 2012 року у виші функціонує Центр Міжнародної освіти та співробітництва. Символічно, що у його витоків стояла нинішня ректор ХНУМ – Заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор Наталія ГОВОРУХІНА. Саме вона очолила університетську делегацію на урочистій презентації Кафедри ЮНЕСКО, до якої також долучилися проректорат, співробітники, творчі колективи та солісти ХНУМ імені І.П.Котляревського.

ХНУ імені В.Н.Каразіна представляла ректор, доктор юридичних наук, професор Тетяна КАГАНОВСЬКА.

Серед запрошених гостей були присутні у форматах офлайн та онлайн представники: Секретаріату Національної комісії у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України; Міністерства культури та інформаційної політики; Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти; Харківської обласної військової адміністрації та Міської ради; Наглядової ради ХНУМ імені І.П.Котляревського; інших кафедр ЮНЕСКО в України.

Програма заходу включала творчі зустрічі, вітання від гостей, концерт з творів українських композиторів за участю творчих колективів і солістів ХНУМ імені І.П.Котляревського.

За словами ректора ХНУМ, професора Наталії ГОВОРУХІНОЇ, «Університетська "Кафедра ЮНЕСКО з питань збереження традицій в культурі та мистецтві" є першою на Сході, другою в Україні та четвертою діючою кафедрою ЮНЕСКО у Харкові.

В той час, коли ми живемо в дуже важких умовах, вважаю, що відкриття саме такої Кафедри є на часі. Хочу сказати, що ми завжди займались і займаємось міжнародною діяльністю, плекаємо наші традиції, розвиваємо їх, але з відкриттям Кафедри ми ще більш вцільно будемо спрямовувати свої зусилля, щоб світ почув нас, знав наші досягнення, бо нам є чим пишатись. Всі мистецькі інституції Слобожанщини – це єдина мистецька громада, яка формує справжній культурний фронт. І наша сьогоднішня презентація має показати всьому світу, що мистецькі традиції – це те, заради чого варто перемагати у війні. Бо найбільший скарб будь-якої нації – Люди!».

Висловлюємо щиру подяку нашим українським і зарубіжним партнерам, а також всім тим, хто долучився до Урочистостей!


Radio.nakypilo. Про відкриття Кафедри ЮНЕСКО у ХНУМ імені І.П.Котляревського: інтерв'ю з проректоркою із науково-педагогічної, творчої роботи та інноваційного розвитку - професоркою Юлією НІКОЛАЄВСЬКОЮ.


Фото:

  1. Презентаційна афіша Кафедри ЮНЕСКО під час урочистого Відкриття у ХНУ імені В.Н.Каразіна
  2. Університетські Студентський симфонічний оркестр (диригент - доцент ХНУМ Юрій ДЯЧЕНКО) і Студентський Хор (худ. керівник, головний диригент - Заслужений діяч мистецтв України, професор Сергій ПРОКОПОВ) у Колонній залі ХНУ імені В.Н.Каразіна
  3. Вітальне слово ректора ХНУМ - Заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора Наталії ГОВОРУХІНОЇ
  4. На інтерактивному екрані вітання заступниці начальника Секретаріату Національної комісії у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України Олени ШТЕПИ
  5. Привітання від Голови Державного агенства України з питань мистецтв та мистецької освіти - Ольги РОСОШАНСЬКОЇ
  6. Вітальне слово заступниці міського Голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлани ГОРБУНОВОЇ-РУБАН
  7. Виступ із віршами Т.Шевченка та Л.Костенко Заслуженого діяча мистецтв Україні, головного режисера і художнього керівника Харківського академічного українського драматичного театру імені Тараса Шевченка, театру «Березіль», художнього керівника Харківського театру P.S. Степана ПАСІЧНИКА
  8. Концерт у Колонній залі ХНУ за участю Студентського симфонічного оркестру, диригент - доцент ХНУМ Юрій ДЯЧЕНКО, соліст - старший викладач ХНУМ, лауреат міжнародних конкурсів Ігор ЧЕРНЯВСЬКИЙ (скрипка)
  9. Виступ у концертній програмі заходу соліста - доктора мистецтва, викладача ХНУМ Олексія ВЄТРОВА (баритон)
  10. Виступ у концертній програмі солістки Майї ЗОРОВОЇ (цимбали)
  11. Фінальне фото Урочистого заходу