Весняні події 202530.04.2025

  • 28 березня - 4 квітня. Всеукраїнський науково-творчий проєкт «Перший український театр музичної комедії: інституційні формати, естетичні орієнтири, видатні персоналії» до 95-річчя Харківського академічного театру музичної комедії
  • 10 квітня. Нагородження лауреатів Всеукраїнського конкурсу учнівських і студентських робіт «Я  журналіст»
  • 23-29 квітня. Тренінг «Limitless» від Unima International та Unima Ukraine в Італії за участю здобувачки ХНУМ Євгенії Попової
  • 24 квітня. Майстер-клас «Драма-терапія: гігієна психіки під час війни» за участю Майкла Рейсмана (США)

28 березня - 4 квітня. Всеукраїнський науково-творчий проєкт «Перший український театр музичної комедії: інституційні формати, естетичні орієнтири, видатні персоналії» до 95-річчя Харківського академічного театру музичної комедії

28 березня по 4 квітня 2025 року за ініціативи кафедри театрознавства у ХНУМ імені І.П.Котляревського відбувся Всеукраїнський науково-творчий проєкт у змішаному форматі «Перший український театр музичної комедії: інституційні формати, естетичні орієнтири, видатні персоналії» до 95-річчя Харківського академічного театру музичної комедії.


10 квітня. Нагородження лауреатів XV Всеукраїнського конкурсу учнівських і студентських творчих робіт «Я – журналіст»

10 квітня у Харкові відбулося урочисте нагородження лауреатів XV Всеукраїнського конкурсу учнівських і студентських творчих робіт «Я – журналіст», що відбувся за сприянням Національної спілки журналістів України, інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та інших інституцій, в якому взяли участь понад тисяча учасників з навчальних закладів всіх областей України та міста Київа. 

Роботи приймались у трьох номінаціях – «Стаття», «Фото» і «Відео» – у кількох вікових групах. 

Вітаємо здобувачів I-го курсу магістратури кафедри театрознавства ХНУМ із відзнаками: Вікторія Хворостенко – диплом лауреата, Руслан Давидов – диплом переможця I-го ступеня (номінація «Відео», студентська вікова група).


23-29 квітня. Тренінг «Limitless» від Unima International та Unima Ukraine в Італії за участю здобувачки ХНУМ Євгенії Попової

Здобувачка ІІІ курсу бакалавріата, кафедри майстерності актора та режисури театру анімації ХНУМ Євгенія Попова (художній керівник курсу – доцентка кафедри майстерності актора та режисури театру анімації, почесна професорка ХНУМ Оксана Дмітрієва) відвідала тренінги «Limitless» від Unima International та Unima Ukraine, який проходив в Італії (San Giorgio di Nogaro) з 23 по 29 квітня 2025 р.

Як ділиться своїми враженнями Євгенія, - це був пʼятиденний інтенсив на пізнання власного тіла, особливостей опанування свого дихання, відчуття себе у ритмо-просторі та поміж партнерів. Подорож відкриттів не лише основ театру, але й того, що глибоко об'єднує творчих людей: через глибокі традиції та практики італійського театру, знайомство з нейтральною/театральною маскою; тренінги, імпровізацію та гру, відкритість та прийняття. Євгенія займалася практиками в тілесному напрямку «Limitless» (безмежність) та «Limit» (межа). Вона також взяла участь у культурній програмі бродячого цирку, відвідала Venice, Cividale del Friuli, Gorizia та Nova Gorizia (Словенія).

Марія Прево, Євгенія Попова


24 квітня. Майстер-клас «Драма-терапія: гігієна психіки під час війни» за участю Майкла Рейсмана (США)

24 квітня 2025 р. за участю викладачів і здобувачів ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся майстер-клас офлайн «Драма-терапія: гігієна психіки під час війни» із відомим драма-терапевтом, режисером, драматургом, юристом у сфері охорони здоров’я Майклом Рейсманом (США).

Зустріч організувала університетська кафедра ЮНЕСКО з питань збереження традицій в культурі та мистецтві, одним із напрямів діяльності якої є підтримка ментального здоров'я засобами мистецтва.

Майкла Рейсмана привітала ректорка ХНУМ – заслужена діячка мистецтв України, кандидатка мистецтвознавства, професорка, членкиня-кореспондентка Національної академії наук вищої освіти України Наталія Говорухіна, яка висловила колезі подяку за його волонтерську діяльність в Україні. Модераторками зустрічі також стали проректорка з науково-педагогічної, творчої роботи та інноваційного розвитку, професорка Юлія Ніколаєвська, викладачка кафедри театрознавства та ЮНЕСКО – Аліна Богданович, яка здійснила переклад зустрічі українською під час майстер-класу.