Події березня 201931.03.2019


21 березня. Концерт Студентського симфонічного оркестру ХНУМ. Диригент – Заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів Вікторія Жадько, соліст – лауреат міжнародних конкурсів Максим Шадько

21 березня у Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся концерт симфонічної музики за участю Студентського симфонічного оркестру університету, диригент – Заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів Вікторія Жадько, соліст – лауреат міжнародних конкурсів Максим Шадько (фортепіано).

Програму склали твори віденських класиків: Л. ван Бетховена – Увертюра до балету «Творення Прометея», ор. 43; В. Моцарта – Концерт для фортепіано з оркестром № 21, C-dur, KV 467; Й. Гайдна – Симфонія № 94, G-dur.

Виконання останнього публіка зустріла окликами «Браво!». А для самого Студентського симфонічного оркестру сталася значна подія – зустріч з новим диригентом.

Як зазначила Вікторія, - «я проти жанру "концерту для диригента з оркестром", для мене найважливіше – аутентичне виконання твору, особливо, коли йдеться про європейську класичну музику та відповідну до неї європейську, зокрема, німецьку традицію диригування». Виступ Вікторії як раз і вирізнявся скупим, але інформативним жестом, непорушною постаттю, і, при цьому, одночасним застосуванням рухів рук, голови і плечей для синхронної передачі інформації різним оркестровим групам. До речі, серед оркестрантів переважно були молодші курси студентів, наприклад, виконавці на дерев’яних духових інструментах – це першокурсники, які не мають досвіду гри в симфонічному оркестрі (на етапі середньої музичної освіти цей досвід, як правило, обмежується грою у духових оркестрах). Тож попереду у музикантів ще багато роботи.

Особливим виявився концертний вечір і для соліста Максима Шадька – виступ із фортепіанним Концертом В. Моцарта став для нього як виконавською прем’єрою (перше виконання цього твору), так і першим композиторським (!) досвідом – піаніст продемонстрував власну каденцію до моцартівського Концерту. У планах музиканта зіграти знаменитий 23 Концерт. «Мені було цікаво працювати зі Студентським симфонічним оркестром. До речі, я звик пристосовуватися до "готових" програм оркестрових колективів, з якими доводилося виступати. А, співпрацюючи зі "своїм" університетським колективом, я мав можливість творчого пошуку аутентичного Моцарта».

Тож музика віденського класика «народжувалася» під час репетицій, це була справжня єдність диригента, соліста та оркестру. Як пожартували після концертного виступу Вікторія та Максим, - Жадько і Шадько не могли не зустрітися!

Отже, бажаємо їм творчих успіхів та здійснення майбутніх сумісних проектів.

Марія Борисенко, Тетяна Казакова
Фото – Людмила Казакова


15 березня. Протягом тижня Заслужена артистка України Вікторія Жадько проводитиме майстер-класи з диригування

Цікавою університетською подією виявився перший із тижневої серії майстер-клас з техніки диригування, який провела Заслужена артистка України, доцент кафедри оркестрових духових, ударних інструментів та оперно-симфонічного диригування, лауреат міжнародних конкурсів Вікторія Жадько.

На сходах до Великої зали ХНУМ у п’ятницю можна було побачити незвичну картину: студенти, аспіранти і викладачі спостерігали за диригентськими рухами Вікторії, яка знаходилася на балконі біля зали. Будь-який бажаючий міг відразу ж приєднатися до учасників і долучитися до практикуму, адже форма майстер-класу була вільною і креативною.

Серія майстер-класів передбачає оволодіння базовими навичками диригента: метрика, група штрихів, постановка виконавського апарату (розкріпачення м’язового та рухового апарату), розвиток контролю його окремих складових, засоби показу вступів та зняття звуку тощо.

З розкладом майстер-класів В. Жадько можна ознайомитися у деканаті ХНУМ.

До участі запрошуються усі бажаючі, хто  цікавиться проблематикою, специфікою та технологією диригування, мануальними прийомами впливу диригента на виконавський процес.


7 березня. Святкування Масляної на театральному факультеті

7 березня 2019 року викладачі та студенти театрального факультету ХНУМ святкували Масляну - поласували млинцями та «провели» Зиму разом з Масляничним балаганом студентів кафедри майстерності актора та режисури театру анімації.


6 березня. Волонтерський концерт викладачів і студентів ХНУМ у Харківській Студентській поліклініці № 20

6 березня в рамках шефської співпраці відбувся святковий волонтерський концерт викладачів і студентів ХНУМ імені І. П. Котляревського у Харківській міській студентській лікарні (студентська поліклініка № 20), який було присвячено весняному святу 8-го березня. Захід підготовлено деканом оркестрового факультету, Заслуженим діячем мистецтв України, професором М. В. Бевз.

Адміністрація та персонал лікарні висловили щиру подяку за співпрацю.

 

3-6 березня. Виступ на Гданському фестивалі Ігоря Седюка та Олега Копелюка

З 3 по 6 березня у місті Гданськ у концертній залі Музичної Академії імені С. Монюшка пройшов ІІІ Міжнародний фестиваль фортепіанних дуетів. За 9 років свого існування (фестиваль проводиться раз на три роки) він став найпрестижнішим заходом для виконавців фортепіанних дуетів.

Відкрив фестиваль  відомий фортепіанний дует Агліки Генової та Любена Дімітрова.

До участі у фестивалі були запрошені музиканти з Польщі, Німеччині, Японії, Росії, Аргентини та України.

Україну на міжнародному заході гідно представив харківський фортепіанний дует Ігоря Седюка та Олега Копелюка (клас Народної артистки України, професора Тетяни Вєркіної). Програму їх виступу склали твори А. Дворжака, Й. Брамса, М. Равеля, С. Танєєва, Г. Андерсона.

ВІТАЄМО!


1 березня. Концерт фортепіанного дуету Ігоря Седюка та Олега Копелюка

1-го березня в перший день весни на сцені Великої зали університету мистецтв із успіхом пройшов концерт фортепіанного дуету Ігоря Седюка та Олега Копелюка. Як і завжди, зала була переповнена.

Молоді музиканти запропонували масштабну програму з наступних творів: Соната, f-moll Й. Брамса, Інтродукція та Аллегро М. Равеля, Прелюдія та фуга, gis-moll С. Танєєва, Концертіно Д. Шостаковича, Слов’янський танець, e-moll А. Дворжака, Перший зошит Угорських танців Й. Брамса та феєрична Кармен-фантазія Г. Андерсона.

На біс дует зіграв «Варіації на тему Паганіні» В. Лютославського.

Концерт став своєрідною апробацією в рідному місті виступу музикантів на ІІІ-му Міжнародному фестивалі фортепіанних дуетів у м. Гданськ, Польща.

Ігор Седюк та Олег Копелюк щиро завдячують своєму професору та наставнику Тетяні Борисівні Вєркіній!


26 лютого – 3 березня. Участь доцента Марії Бондаренко у мистецьких заходах Рівного і Тернопіля

Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри спеціального фортепіано Марія Василівна Бондаренко протягом тижня відвідала Рівненське музичне училище РДГУ і Тернопільський музичний коледж ім. Соломії Крушельницької. За запрошенням адміністрації закладів піаністка дала сольні концерти, майстер-класи для студентів ПЦК «Спеціальне фортепіано» і взяла участь у роботі журі ІІ-го Відкритого конкурсу піаністів «На батьківщині Василя Барвінського».

Приємно відзначити надзвичайно теплі відгуки на концертні виступи М. В. Бондаренко. Бажаємо подальших творчих успіхів!


Лист подяки