Кафедра музичного мистецтва естради та джазу

Кафедри

Завідувачка кафедри - Заслужений діяч естрадного мистецтва України, кандидат мистецтвознавства, доцент Наталя Володимирівна Дрожжина.

Випускники кафедри отримують такі кваліфікації:

 • Бакалавр: артист (соліст) оркестру, артист ансамблю, викладач 
 • Магістр: науковець-дослідник, викладач ЗВО, артист (соліст) естрадного оркестру, артист естрадного ансамблю, 
Склад
Історія

 

Кафедру засновано у 1992 році як відділення при кафедрі оркестрових духових та ударних інструментів. З вересня 1994 року було отримано статус кафедри з назвою «Інструменти естрадного оркестру». Очолив кафедру видатний диригент і композитор, талановитий аранжувальник, Народний артист України, професор Олександр Ісаакович Литвинов. У липні 2008 року рішенням вченої ради ХНУМ кафедра була перейменована – «Музичне мистецтво естради та джазу».

Студенти кафедри «Музичне мистецтво естради та джазу» мають можливість удосконалювати свою гру на саксофоні, трубі, тромбоні, фортепіано, електрогітарі, контрабасі, бас-гітарі, ударних інструментах. Є спеціалізація "естрадно-джазовий спів".

Віктор Васильович Чуріков.  З 1977 р. викладач-сумісник ХДІМ ім. І.П. Котляревського по класу кларнету, ансамблю духових інструментів. У 1987 р. В.В. Чуріков став  лауреатом Республіканського конкурсу камерних ансамблів та виконавців. У тому ж році було записано Концерт-блюз харківського композитора В.М. Золотухіна для альтового саксофону з естрадно-симфонічним оркестром фірмою грамзапису «Мелодія», в якому В.В. Чуріков виконав сольну партію саксофону. З вересня 1988 р. штатний викладач кафедри оркестрових духових і ударних інструментів ХДІМ. 

Ще до створення кафедри інструментів естрадного оркестру в 1987 р. за ініціативою В.В. Чурікова було створено джазовий ансамбль «Консенсус», до якого увійшли викладачі та студенти Харківського інституту мистецтв: В.В. Чуріков (саксофон), І.М. Приходько (фортепіано), Ю.Г. Медовник (ударні), Г. Музикант (бас-гітара). За роки існування ансамблю його склад змінювався. До «Консенсусу» увійшли Л.О. Шпігель (труба, флюгельгорн), С.П. Давидов (фортепіано), Л.Б. Хайсман (бас-гітара), М. Волчукова (спів), А. Сударкін (ударні). Джазовий ансамбль «Консенсус» виступає з концертами у Харкові, Києві, Львові, Дніпропетровську, Москві, містах Франції, Німеччини.
В 1991 році «Консенсус» бере участь у Харківському фестивалі «Дні Моцарта у Харкові», в міжнародних джазових фестивалях в м. Харкові (1992), Кривому Розі (1996). 1998 року на Міжнародному джазовому фестивалі в м. Кривий Ріг взяв участь квартет у складі: С.П. Давидов (фортепіано), С.І. Низкодуб (кларнет), Л.Б. Хайсман (бас-гітара), О. Бабій (ударні), а також другий ансамбль із ХДІМ – «Камерсакс» у складі В.В. Чуріков (саксофон-альт), В.П. Матлах (саксофон-альт), В.О. Дь'яченко (саксофон-тенор), В. Пех (ударні), Л.Б. Хайсман (бас-гітара).
В.В. Чуріков має численні фондові записи в складі джазового ансамблю «Консенсус», фортепіанного дуету на Національному радіо в м. Києві, та в м. Москві.
У 1996 році Харківське приватне видавництво друкує навчально-методичний посібник «Основы исполнительской техники при игре на саксофоне» (1,6 ум.др.ар.), та «Рациональное использование аппликатуры при игре на саксофоне» (2, 6 ум.др.ар), автором яких є В.В. Чуріков У грудні 1996 року В.В. Чурікову присвоєно вчене звання доцента. У 1997 році Київське видавництво «Інститут змісту і методів навчання» опублікувало навчально-методичний посібник «Методика навчання гри на музичних інструментах у системі підготовки вчителя музики» (4,18 ум.др.ар.), автором якого також є В.В. Чуріков.
З 3 травня 2007 р. на посаду завідувача кафедри «Інструменти естрадного оркестру» був обраний за конкурсом доцент Віктор Васильович Чуріков.
У липні 2008 р., рішенням вченої ради ХНУМ кафедра була перейменована – «Музичне мистецтво естради та джазу».
Студенти класу саксофону, який викладає доц. В.В. Чуріков активно приймають участь у концертній діяльності кафедри, університету, конкурсах, фестивалях.
В.В. Чуріков – автор першого на Україні навчально-методичного посібника, «Джазова імпровізація на саксофоні», виданого в 2011 р., який рекомендовано Міністерством освіти і науки України для студентів та викладачів вищих навчальних закладів культури і мистецтв III-IV рівнів акредитації, і який широко використовується в навчальному процесі. У цьому ж, 2011 році отримано гриф МОН на другу частину цього навчально-методичного посібника: «Ладова техніка на саксофоні».

Сергій Петрович Давидов (1962) викладає спеціальне фортепіано, джазовий ансамбль, гармонію в джазі, імпровізацію. Після закінчення ХССМШі продовжив професійне навчання в ХДІМ. Крім викладацької роботи активно займається творчою діяльністю, бере участь у міжнародних джазових фестивалях. 
С.П. Давидов – ініціатор і учасник багатьох джазових сольних і ансамблевих концертів у філармонії м. Харкова, в проекті «Джазові вечори з Сергієм Давидовим», на які запрошуються як виконавці відомі джазмени зарубіжжя. В 1991 р. С.П. Давидов стажувався на кафедрі джазової музики в університеті м. Цинциннаті США. Концертні виступи Сергія Петровича проходили в США, Німеччині, Франції, Польщі, Росії, Україні. Він виступав з видатними джазовими музикантами: Кріс Далгрен, Фрэнк Лейсі, Джо Форд – США, Джорж Хаслам – Великобританія, Данило Крамер, Аркадій Шилклопер, Анатолій Герасимов – Росія. В 2006 р. записаний авторський компакт диск за назвою: «Українськи jazzові танки», презентація якого успішно пройшла у великих містах України.
С.П. Давидов має численні фондові записи в складі джазового ансамблю «Консенсус» на Національному радіо в м. Києві, в м. Москві.
До джазового ансамблю «Консенсус», створеного за ініціативою В.В. Чурікова увійшли кращі джазові музиканти міста Харкова С.П. Давидов (фортепіано), В.В. Чуріков (саксофон), Л.О. Шпігель (труба, флюгельгорн), Л.Б. Хайсман (бас-гітара), М. Волчукова (спів), Ю.Г. Медовник (ударні).
Джазовий ансамбль «Консенсус» виступає з концертами у Києві, Львові, Москві, Дніпропетровську, містах Франції, Німеччини.
С.П. Давидов – лауреат міжнародних джазових фестивалів, доцент кафедри «Музичне мистецтво естради та джазу». Багато хто з його випускників стали високо професійними музикантами, відомими не тільки в Україні, але й за її межами. Серед випускників – лауреати міжнародних джазових конкурсів А. Саранчин і О. Полянський (фортепіано), М. Захарова (спів) і 8 лауреатів джазових фестивалів.
С.П. Давидов беззмінний Арт-діректор міжнародних джазових фестивалів «KHARKIV za Jazz fest», на яких він приймає участь як солюючий піаніст, та учасник з різними джазовими ансамблями, яких минуло вже 5!
Более подробная информация о джазовых проектах Сергея Давыдова на сайтах
www.zajazz.com
www.davydovjazz.com
http://www.umka.com.ua/rus/singer/sergiy-davydov.html


Дрожжина Наталя Володимирівна - кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музичного мистецтва естради та джазу ХНУМ ім. І. П. Котляревського, член Національної Всеукраїнської музичної спілки є яскравим представником нової генерації української школи естрадно-вокального мистецтва, що має великий досвід концертно-виконавської, науково-методичної, педагогічної та організаційної роботи. 
Освіта: в 1990 року закінчила як співачка (диплом із відзнакою) музичне училище ім. М. А. Баланчівадзе (м. Кутаїсі, Грузія); в 1995 року – Харківський державний інститут мистецтв ім. І.П. Котляревського за фахом „Сольний спів” із кваліфікацією оперна та концертно-камерна співачка, викладач (клас Заслуженої артистки України професора Т. М. Ісіченко-Бурцевої).
Виконавська творчість: свій професійний шлях естрадної співачки розпочала ще навчаючись у музичному училищі в Грузії (з 1987 р.). З 1990 року у складі професійних музичних естрадних ансамблів активно гастролювала в багатьох європейських країнах: Франції, Швейцарії, Болгарії, Македонії, Сербії, Чорногорії, Румунії, Угорщині та ін. По закінченні інституту мистецтв дістала запрошення від франко-швейцарської артистичної агенції, з якою плідно співпрацювала декілька років як солістка Паризького та Лозаннського мюзик-холів. 
Педагогічна робота: професійну викладацьку діяльність почала 2001 року на кафедрі естрадного співу Харківської державної академії культури. З 2002 року викладає естрадно-джазовий спів на кафедрі „Музичне мистецтво естради та джазу” ХДУМ ім. І. П. Котляревського. За цей час виховала велику кількість лауреатів та дипломантів національних та міжнародних конкурсів естрадних співаків. Двоє з них удостоєні званнями заслужених артистів України.
Науково-методичні праці: досягнення Н. В. Дрожжиної у музичній педагогіці значною мірою зумовлені її здобутками як науковця: опубліковано 17 статей, присвячених дослідженню проблем естрадного вокального виконавства. Кандидатська дисертація Н. В. Дрожжиної за темою „Вокальне виконавство в системі музичного мистецтва естради” (2008 р.) є вагомим внеском у розвиток вокально-естрадного мистецтва України. 
Дрожжина Н. В. – автор першого на Україні навчально-методичного посібника „Теоретико-методичні засади естрадно-джазового співу”, який рекомендовано Міністерством освіти і науки України для студентів та викладачів вищих навчальних закладів культури і мистецтв III-IV рівнів акредитації. 
Як ініціатор багатьох творчих проектів,   згуртувала навколо себе та активізувала виконавську роботу студентів кафедри, що відзначено подяками міських адміністративних органів, адміністрації ХДУМ.  Концерти Теа-джаз студії «Korzina-talantov.Kharkov.UA», творчим керівником якої є Наталя Володимирівна Дрожжина, завжди високо оцінюються як глядачами так і фахівцями музичного мистецтва.
Семинары и мастер-классы Н.В. ДрожжинойМихайлець Вікторія Вікторівна (1967) закінчила ХДІМ ім. І.П.Котляревського за спеціальністю співачка, викладач. Після завершення асистентури-стажування на кафедрі сольного співу, у 2004 році захистила дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата мистецтвознавства.
На кафедрі музичного мистецтва естради та джазу працює понад 10 років, викладає практичний курс «Постановка голосу» та теоретичний – «Методика викладання вокалу». Ці курси розроблені на ґрунті вокально-виконавських традицій та нових наукових досліджень в галузі психофізіології та педагогіки вокалу. Крім того веде педагогічну підготовку студентів-вокалістів.


Надія В’ячеславівна Біляєва  працює викладачем кафедри музичного мистецтва естради та джазу з 2006 р. У 2010 році обрана на посаду старшого викладача. Здобувши освітньо-кваліфікаційний рівень магістра та отримавши кваліфікації естрадно-джазового співака та диригента естрадного оркестру, Н.В. Біляєва продовжила диригентську освіту, навчаючись у асистентурі-стажуванні ХДУМ, яку успішно закінчила у 2009 р. 
На цей час вона викладає курси загального та спеціального диригування, аранжування та читання партитур, має випускників за кваліфікацією диригента.
За роки навчання та під час роботи на кафедрі опублікувала декілька статей з проблем диригентського мистецтва, постійно бере участь у науково-методичних конференціях, підготувала авторську навчальну програму з дисципліни «Диригування». 
Під час навчання неодноразово успішно виступала як естрадно-джазова співачка та диригент естрадного оркестру в концертних залах університету, обласної філармонії, інших міст України, про що має схвальні відгуки. 
У своїй виконавській та педагогічній роботі Н.В. Біляєва наслідує традиції свого вчителя, фундатора джазового мистецтва Харкова, засновника кафедри музичного мистецтва естради та джазу університету мистецтв – Народного артиста України, професора О.І. Літвінова.


Олександр Люсєнович Блінков (1977 р. народження) викладає електрогітару, контрабас та бас-гітару на кафедрі «Музичне мистецтво естради та джазу. 
О.Л. Блінков відомий фахівець джазової музики, активно приймає участь в концертній діяльності в м. Харкові та в інших містах України. Його педагогічна робота в Харківському музичному училищі, в Харківській державній академії культури, в ХНУМ свідчить про викладацький досвід.
Студенти класу О.Л. Блінкова добре володіють інструменльними навичками гри в оркестрі, ансамблю та сольною грою.


Юрій Петрович Тарарак (1956 р. народження) – доцент по класу труби на кафедрі «Музичне мистецтво естради та джазу» з 2008 року, учень О.С. Бевза, аспірант Московського музично-педагогічного інституту ім. Гнесіних (науковий керівник, проф. Т.О. Докшицер).
Ю.П. Тарарак – відомий харківський музикант, соліст молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» та симфонічного оркестру Харківського академічного театру опери і балету ім. М.В. Лисенка. Він засновник та керівник брас-квінтету, що веде активну концертну діяльність в Україні та за ії межами, провідний спеціаліст, є також доцентом кафедри духових та ударних інструментів і оперно-симфонічного диригування класу труби ХНУМ ім. І.П. Котляревського, талановитий педагог.


Олег Вікторович Федорков народився у місті Харкові 24 травня     1952 року. 
З 1970-1975 роках закінчив Московську двічі ордена Леніна консерваторію ім. П.І. Чайковського по класу тромбону у професора  М.М. Зейналова.
В 1983 року закінчив асистентуру-стажировку Московської консерваторії. 
З 1978 року по теперішній  час працює на кафедрі оркестрових духових та ударних інструментів Харківського державного університету мистецтв  ім. І.П. Котляревського.
З 2008 року – доцент кафедри оркестрових духових інструментів та оперно-симфонічного диригування Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського.
О.В. Федорков веде плідну педагогічну роботу. Студенти та його випускники працюють в симфонічних та оперних оркестрах України в Харкові, Києві, Донецьку та інших містах, за кордоном Росія (Бєлгород), Канада (Ванкувер). 
За роки педагогічної діяльності  Федоркова О.В. студенти його класу стали лауреатами та дипломантами національних конкурсів:  Л. Виноградов (Луганськ, 1986р.), Р. Імаметдінов (Харків, 2004р.), Д. Клименко (Харків, 2004р.), І. Шевченко (Львів, 2004р., Харків, 2008р.), І. Гудсков (Запоріжжя, 2005р.), В. Іващук (Харків, 2006р.), С. Шпаков (Харків, 2006р.), Я. Музиченко (Харків, 2006р.), А. Белоусов (Рівне, 2007р., Харків, 2009р.), Р. Імаметдінов (Полтава, 2011р.), Н. Ткачук (Харків, 2011р.).
О.В. Федорков з 1978 р. по теперішній час являється керівником та учасником чотирьох квартетів тромбонів, які були удостоєні звання лауреатів конкурсів: лауреат (Київ, 1983р.), дипломант Всесоюзного конкурсу (Харків, 1990р.), дипломант міжнародного фестивалю (Рівне, 2000р.), дипломант міжнародного конкурсу (Н.Новгород, 1999р.).
О.В. Федорков є  керівник Брас-ансамблю, який у 2009 році став лауреатом міжнародних музичних фестивалів (Ялта, 2009р.), (Суми, 2011р.)  
О.В. Федорков нагороджений дипломами конкурсів за педагогічну майстерність та професіоналізм у підготовці учасників конкурсів: Харків, 2004р.; Львів, 2004р.; Ялта, 2009р.; Полтава, 2011р.
О.В. Федорков веде активну концертну діяльність.
З 1978 по 2010 рік він дав понад 300 концертів як соліст та учасник духових ансамблів (брас-квартету, квартету тромбонів, брас-ансамблю). 
На Всесоюзному конкурсу виконавців на духових інструментах (Таллін, 1980) був нагороджений Спеціальним призом.
Постійний учасник музичних фестивалів: «Музик-фест» та Прем’єри сезону (м.Київ), «Харківські асамблеї», «Альтернатива» (м.Москва) та інш.
Гастролює за кордоном як соліст та у складі творчих колективів, зокрема, харківських симфонічних та оперних оркестрів (Франція, 1990, 1993), Данія (Копенгаген, 1996). Брас-квартету (Німеччина, Нюрнберг, Гослар, 1995), фольклорного театру «Обереги» (Польща, Познань, 1999р.), (Іспанії, 2003-2005 р.).
Був нагороджений дипломом міжнародного фестивалю (Іспанія, Кадіз, 2003р.).
З 1993 року являється концертмейстером групи тромбонів Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» (м.Харків).
Виступав як соліст та у складі ансамблів в Колонному залі та Всесоюзному Домі композиторів (м. Москва), Колонному залі філармонії та Органному залі (м.Київ), в Органному залі та філармонії (м. Харків), а також у Великій залі Харківського національного університету мистецтв ім.І.П.Котляревського. 
О.В. Федорков є перший виконавець більш 40 творів сучасних українських композиторів, таких як: В. Чепеленко, В. Пацери, О. Белугіной, О. Гнатовської, В. Іванова, Ю. Мішина, Л. Колодуба, В. Губи, Л. Донник,  О. Похило, О. Протопопової, Р. Гольцова, Є. Мілки, О. Литвинова, Т. Хмельницької та інш. Постійний учасник концертів Спілки композиторів та їх авторських концертів у Харкові та Києві. 
Має фондові записи в складі брас-ансамблю на Національному радіо (м.Київ). Автор, ведучий та концертний виконавець щорічного музичного проекту «Вечори музики для  тромбону з оркестром» (Харків, 2008р., 2009р.).
Веде активну наукову діяльність. Захистив кандидатську дисертацію на тему «Український ансамбль тромбонів у контексті світового музичного мистецтва (Харківський державний університет мистецтв, 2008р.).
В 2009 року отримав диплом кандидата мистецтвознавства по спеціальності  музичне мистецтво (Київ, ВАК, 28 квітня 2009р.).
Автор 24 науково-музичних статей, присвячених проблемам репертуару для ансамблів тромбонів. Виступав з науковими доповідями на міжнародних та республіканських конференціях: Росія (Ростов на Дону), Києві, Донецьку, Харкові.


Олександр Тимофійович Агеєв (1954 року народження) закінчив ХДІМ ім. І.П. Котляревського в 1981 р. по класу викладача Євгена Семеновича Іванова, який мав освіту Віденської національної музичної академії (ударні інструменти).
На кафедрі музичного мистецтва естради та джазу працює старшим викладачем по класу ударних інструментів з початку ії застосування по теперішній час. За роки праці виховав чи мало лауреатів національних та міжнародних джазових конкурсів та фестивалів, таких, як: О. Лебеденко, Є. Селезньов, С. Балалаєв, Є. Костиць, О. Романов.


Палтаджян Шалико Гарегинович Родился 28.06.1941г. в г. Куй-Айры /Армения/. Закончил музыкальное училище Кум-Айри в 1959 г., Харьковский институт искусств по классу валторны в 1964г. В 1961-1972гг. - солист оркестра Харьковской областной филармонии, в 1972-1975гг. - дирижер Луганской филармонии, в 1975-1979гг. - дирижер оперной студии Харьковского института искусств им.И.П. Котляревского. С 1979 г. - работал главным дирижером Харьковского театра музыкальной комедии. С 1993г. постоянно сотрудничает с Молодежным симфоническим оркестром при Харьковском академическом театре оперы и балета им. М.В. Лысенко. Гастролировал в городах Украины, Росии, Грузин, Латвии, Дании, Испании.
С 1979 по 1999 - главный дирижер Харьковского театра музкомедии. 1999-2003 г. - художественный руководитель театра музкомедии. С 1993 по настоящее время дирижер МСО «Слобожанский».
С 1999г. - доцент кафедри оркестрових духових инструментов, заслуженный деятель искусств Украины.
В настоящее время профессор кафедры духовых инструментов, кафедры музыкального искусства эстрады и джаза, дирижёр студенческого симфонического оркестра ХНУИ, дирижер Харьковского молодёжного симфонического оркестра «Слобожанский». За 25 лет руководства Харьковским театром музкомедии поставил 40 постановок, в концертной деятельности более 500 концертов из произведений зарубежных и отечественных классиков, а так же современных композиторов. Более 10 лет проводит все государственные зкзамены молодых внпускников-композиторов Харьковщины.
В настоящее время преподаёт дирижирование на кафедре композициии інструментовки, на кафедре музыкальное искусство эстрады и джаза преподаёт инструментознание, дирижирование, аранжировку, чтение партитур.
РЕПЕРТУАР
Симфонии: Й. Гайдна, В.А. Моцарта, Л. Бетховена, Ф. Шуберта, Й. Брамса.
Произведения: Г. Генделя, Карелли, А. Вивальди, И.С. Баха, Ф. Шопена, Р. Вагнера, Д. Россини, К. Вебера и других. 
Д. Шостакович. Симфонии № 1,5, 7,9,10,11. Концерт для фортепиано №1. для виолончели концерт № 2. Для скрипки концерт № 1. Сюита из балета «Болт», «Барышня и хулиган».
С. Прокофьев. Симфония № 1, концерт для фортепиано с оркестром № 1-3, сюита из балета «Ромео и Джульетта» № 1, № 2.
А. Хачатурян. Симфония № 2, Сюита из балета «Гаянэ» и «Спартак». Симфонические произведения Д. Клебанова, Штогаренка, Т. Борисова, 
Т. Хренникова и другие.
Симфонические произведения П.И. Чайковского:
№ 1-6 Манфред; концерты для фортепиано с оркестром № 1 для скрипки.
Итальянское каприччио Увертюры-фантазии «Ромео и Джульетта»; Франческо де Ремини, «Буря», «Гамлет», «Рококо» для виолончели с оркестром.
С. Рахманинов. Симфония «1,2.
Концерты для фортепиано № 1,2,3,4.
Вариации на тему Паганини для фортепиано с оркестром.
М. Мусоргский, оркестровки М. Равеля «Картинки с виставки», «Ночь на лысой горе».
А. Глазунов. Симфонии № 4,5,6. Концерт для скрипки с оркестром.
Калинников. Симфония № 1.
Бородин. Симфония № 1, «Половецкие пляски из оперы «Князь Игорь».
Н. Римский-Корсаков. «Шехерезада», Испанское каприччио.
В репертуаре Ш. Палтаджяна следующие оперные и опереточные спектакли:

Оперы:

 1. В.А. Моцарт Свадьба «Фигаро», «Дон Жуан»;
 2. Чиморозо «Тайный брак»;
 3. Д. Верди «Травиата», «Риголетто»;
 4. П.И. Чайковский «Евгений Онегин»;
 5. Н. Римский–Корсаков «Царская невеста»;
 6. С. Прокофьев «Семен Катко»;
 7. М.П. Мусоргский «Сорочинская ярмарка».

Оперетты:

 • И. Кальман. «Сильва», «Баядера», «Принцесса Цирка»;
 • И. Штраус. «Летучая мышь», «Цыганский барон», «Король Вальса»;
 • Ф. Легар «Веселая вдова», «Фраскита»;
 • И. Поклад. «Женщина у Трона»;
 • В. Ильин «Моя жена лгунья»;
 • В. Золотухин «И один в поле воин»;
 • И. Ковач. Балет «Бемби», «Дорога к солнцу», «У самого синего моря». 

Ковач Юрий Игоревич (1951)
В 1974 г. закончил ХИИ на теоретическом отделении.
С 1975 г. преподаватель ХГАК по оркестровому классу, дирижированию, классу ансамбля.
С 2009 г. ст. преподаватель кафедры музыкальное искусство эстрады и джаза ХНУИ им. И.П. Котляревского по оркестровому классу студенческого джазового биг-бэнда и классу джазового ансамбля. 
Является лауреатом 13 международных джазовых конкурсов и фестивалей.
В соавторстве с И. Ковачем написал детский балет «Бемби», который был поставлен во всех театрах музыкальной комедии Украины и в настоящее время продолжает идти в г. Харькове.
Является автором многих музыкальных номеров для артистов цирка.
Написал учебник «Інструментування для духового та естрадного оркестрів», изданного в 2007 году. 
Под руководством Ю.И. Ковача джазовый биг-бэнд ХНУИ участвовал и побеждал в нескольких международных конкурсах и фестивалях: 
1) «Джалитон 2010», г. Ялта, 5-8 мая 2010 г. – диплом 1 степени;
2) «Сосо джаз…», г. Южный, Одесской области, октябрь 2010 года, – диплом 1 степени; 
3) «Черкаські джазові дні–2011», 21 марта 2011 года, – диплом 1 степени;
4) «ORGANUM» 2011, Г. Сумы, 30 апреля 2011 года, – диплом 1 степени.

Віра Федорівна Харитонова, народилась в 1954 р., у м. Челябінську, в Росії, закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І.П. Котляревського в 1981 р. Отримала спеціальність «оперної, концертної співачки, викладача».
В 1982 – 2004 рр. працювала в Харківському театрі музичної комедії солісткою–вокалісткою. У березні 1988 р. отримала почесне звання Заслуженої артистки України. Виконувала провідні партії в постановках театру: Сильва – у виставі «Сильва», Саорі – «Циганський барон», Мариця – «Мариця», Одетта – «Баядера», Розалінда – «Летюча миша», Теодора Вердьє – «Принцеса цирку».
У 2004 р. нагороджена премією міськвиконкому за кращу акторську роботу року – втілення образу Едіти Флавон у виставі «Вальс кохання» Й. Штрауса .
Створено багато концертних програм в Харківській обласній філармонії, серед яких: «В ритмі вальсу» (1998), «Любви прекрасне мгновенья» 1998, 2007 р.), «Возвращение романса» (2003-2006), «Когда душа поёт» (2005), «Храни меня мой талисман» (2007), «Страницы прошлого листая» (2008), та інші.
Концертно-виконавська діяльність та 27 річний стаж роботи у театрі музичної комедії дозволили В.Ф. Харитоновій накопичити багатющий творчий досвід, оволодіти таємницями професії зі своїми вихованцями.
З 2004 р. працює у Харківської державної академії культури на посаді доцента. 
З 2007 р. працює у Харківському національному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського доцентом кафедри музичного мистецтва естради та джазу, викладає естрадно-джазовий вокал, спів з естрадним ансамблем.
Серед ії студентів є дипломанти та лауреати виконавських конкурсів. 
В. Ф. Харитонова має наукові та науково-методичні публікації.

Андрій Вікторович Тимошенко 
Заслужений артист України
Ст. викладач (естрадно-джазовий спів), лікар отоляринголог-фоніатр      Лауреат міжнародних та національних конкурсів артистів естради.
У 1983р. закінчив Харківський медичний інститут за спеціальністю  «лікарська справа». З 1983 по 1992р. працював лікарем швидкої допомоги, лікарем оторінолярингологом, лікарем фоніатром.
У 1989 році закінчив вечірнє відділення кафедри сольного співу Харківського інституту мистецтв ім. І.П. Котляревського по класу професора, заслуженого діяча мистецтв України Т.Я. Веске.
Соліст Харківської обласної філармонії з 1990р. Має різноманітний репертуар, виступає з сольними концертами. 
З 2007 р. старший викладач кафедри музичного мистецтва естради та джазу Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського по класу  естрадно-джазовий спів. Серед студентів класу є лауреати естрадних конкурсів.
З 2011р. за сумісництвом лікар оторіноляринголог-фоніатр ХНУМ.

Олександр Іванович Богомолов.
Викладач кафедри музичне мистецтво естради та джазу з 2008 року. Викладає Тракти звукопередачі та пристрої обробки звуку, техніку безпеки, основи звукорежесури. Закінчив Харьківський Політехнічний Інститут и Київський Національний Університет Культури і Мистецтв (кафедра звукорежисури). Член «Спілки звукорежисерів України», ведучий звукорежисер Національного університету «Юридична Академія ім. Я. Мудрого». Автор статей та публікацій у журналі «Технології шоу». Творчо співпрацював з театром-студією «Мадригал»(у мюзиклах «Дон Жуан» і «Біла ворона»), гуртами «Місто», «Атомна піраміда». 

Федорченко Олександр Сергійович

 • У 2004 році закінчив Криворізький музичній коледж по класу джазового фортепіано і здобув кваліфікацію соліста, соліста оркестру, акомпаніатора, диригента джазового оркестру.
 • У 2005 закінчив Криворізький Державний Педагогічний Університет і здобув кваліфікацію педагога музики, етики, естетики та художньої культури.
 • У  2009  році з відзнакою закінчив навчання у Харківському Національному Університеті Мистецтв ім. І.П. Котляревського по класу естрадно-джазового вокалу і здобув кваліфікацію соліста, соліста оркестру, педагога вищих навчальних закладів.
 • З 2009 р. працює в  Харківському Національному Університеті Мистецтв ім. І.П. Котляревського  на посаді викладача з вокального ансамблю та співу з ансамблем. Курс вокального ансамблю має комплексну  музичну спрямованість із загально-виховним характером, а також має на меті принципове розширення базового музичного кругозору, професійних знань та навиків студентів, комплексно доповнюючи структуру вищої музичної освіти.
 • З 2009-…  рр. –  навчається в аспірантурі Харківського Національного Університету Мистецтв ім. І. П. Котляревського, закріплений за кафедрою гармонії та поліфонії, на данний момент аспірант 3-го року навчання 2011/2012 навчального року.
  2005 р. – лауреат міжнародного конкурсу імені Федора Шаляпіна, м. Ялта.


  Наталія Олександрівна Чілікіна  
  1971 р. н., Викладач кафедри музичного мистецтва естради та джазу по сумісництву з 2009 року .Викладає дисципліни : «Основи сучасної хореографії», «Основи сценічного руху».
  Має звання лауреата: міжнародного конкурсу “Созопол – 2001”, національних конкурсів “Боромля-2002”, сучасної драматургії “СУД-2002”. Як науковець  має публікації у фахових видавництвах м.м. Київа, Харкова, Полтави. Готує до захисту кандидатську дисертацію.

Мілена Олександрівна Романова – провідний концертмейстер кафедри. Восени 1992 р. стала дипломантом 1-го Всеукраїнського конкурсу «Піаніст-педагог» у м. Одесі. В 2004 р. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців «Слобожанський вернісаж-2004» зі студенткою ХДАК Ю. Бабенко в номінації «Струнні інструменти», що одержала ІІІ премію. В 2006 р. брала участь у конкурсі  «Слобожанський вернісаж-2006» зі студентом 4-го курсу кафедри інструментів естрадного оркестру – А. Зінченко (саксофон-тенор, диплом). У 2007 р. в рамках профорієнтації було проведено концерт у Криворізькому музичному училищі з А. Зінченко (саксофон-тенор).
У 2008 р. участь у концертах харківських композиторів зі студентами класу саксофону у великій залі ХНУМ ім. І.П. Котляревського, у залі ХАТОБу ім. Лисенка, участь у конкурсі «Слобожанський вернісаж-2008» зі студентами кафедри Я. Місіком, І. Шелюк. Весною 2008 р. участь у конкурсі дерев’яних та мідних інструментів в ХДАК зі студ. 1 курсу Я. Місіком (саксофон-альт, диплом). У березні 2011 р. участь у концерті Житомирської обласної філармонії, присвяченому Всеукраїнському фестивалю саксофоністів зі студ. 2 курсу Є. Балабановим (саксофон-альт).
Була відзначена дипломом від Благодійного фонду підтримки високому мистецтву за професіоналізм у концертмейстерській майстерності.

Вікторія Венигдитівна Утленко – провідний концертмейстер кафедри. У 2004 р. участь у Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців «Слобожанський вернісаж-2004», відзначений одержанням ІІ премії в номінації «Мідні духові інструменти» зі студентом кафедри інструментів естрадного оркестру Д. Клименко (тромбон). У вересні 2004 р. був зіграний сольний концерт американським тромбоністом Канзаського університету Майком Холом разом з В.В. Утленко. У листопаді 2004 р. брала участь у львівському конкурсі духових і ударних інструментів з І. Шевченко (тромбон, 3-я премія) і з О. Дубкою (тромбон, диплом). Була відзначена дипломом за професіоналізм і майстерність. В 2006 р. брала участь у конкурсі «Слобожанський вернісаж-2006» у номінації «Мідні духові інструменти» зі студентом кафедри інструменти естрадного оркестру В. Іващуком (бас-тромбон, 1 премія).
2007 р. – участь у концерті студентів та випускників класу тромбона доц. Федоркова О.В.
2008 р. – участь у Всеукраїнському конкурсі «Слобожанський вернісаж-2008». Нагороджена грамотою як кращий концертмейстер.
2010 р. – участь у концерті камерно-інструментальної музики (велика зала ХНУМ ім. І.П. Котляревського); участь у Всеукраїнському конкурсі «Слобожанський вернісаж-2010». Нагороджена почесною грамотою за професійну майстерність. 
2011 р. – участь у Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців на мідних духових інструментах «Полтавська весна» зі студенткою 3 курсу Н. Ткачук (тромбон).
28.10.2011 р. участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Осінні мелодії» зі студенткою 4 курсу Н. Ткачук (тромбон, диплом 3 ступеня).
Була відзначена дипломом від Благодійного фонду підтримки високому мистецтву за професіоналізм у концертмейстерській майстерності.

Олена В’ячеславівна Воропаєва У 2005 році закінчила Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського, отримавши освітньо-кваліфікаційний рівень магістра за спеціальністю 8.020205 (піаніст, соліст естрадного оркестру (ансамблю), викладач ВНЗу). Того ж року була прийнята на роботу до ХДУМ ім. І. П. Котляревського на посаду концертмейстера кафедри музичного мистецтва естради та джазу у класи естрадно-джазового співу та співу з естрадним ансамблем доц. Дрожжиної Н. В. З 2008 року також працює у класах естрадно-джазового співу та співу з естрадним ансамблем ст. викладача Тимошенка А. В.
З 2006-2009р.р. здобувач наукового ступеню кандидата мистецтвознавства при кафедрі
гармонії та поліфонії ХДУМ ім. І. П. Котляревського. 2009 року захистила дисертацію, тематика  якої співпадає із напрямком роботи кафедри ММЕ: «Джаззінг як форма взаємодії академічного та «третього» пластів у джазі» та здобула науковий ступінь кандидата мистецтвознавства. 
З 2009 р. працює на посаді провідного концертмейстера кафедри музичного мистецтва естради та джазу. 
За роки роботи у ХНУМ ім. І. П. Котляревського приймає активну участь у концертах як безпосередньо у нашому мистецькому закладі, так і за його межами, які високо оцінюються чисельними слухачами. Серед таких виступів: концерт пам’яті А. І. Літвінова – 17.11.2007р., концерти до Дня Перемоги у травні 2008, 2009, 2010, 2011р.р., новорічні концертні програми – 2006-2011р.р., вокальний конкурс ім. Клавдії Шульженко (диплом лауреата 3 ступеню) – 2006р., ювілейний концерт засл. артиста України А.Тимошенка у Харківській обласній філармонії – 26.05.2010, Концерт до Жіночого дня у 2 відділеннях в Галереї "АВЕК" – 12.03.2011року, «Теа-джаз студія» у культурному центрі «Indie» –  27.04.2011р., до Дня Перемоги у спортивно-культурному центрі «Коммунар» –  13.05.2011 року, відкриття фестивалю фантастики «Зірковий міст» – 15.09.2011р. у складі молодіжного симфонічного оркестру «Слобожанський»  та багато інші.


Юхим Володимирович Чупахін, (1984 р. народження) – джазовий піаніст, композитор, лідер гурту “Acoustic Quartet”. 
Учасник проектів “Sun Say” (Сергій Бабкін, Ганна Чайковська, і “Acoustic Quartet”), "Оркестр–Че". 
На кафедрі «Музичне мистецтво естради та джазу» працює концертмейстером в класі естрадно-джазового вокалу доцента Віри Федорівни Харитонової.
Постійний учасник міжнародних джазових фестивалів, таких, як «KHARKIV za Jazz fest», м. Харків, «Усадьба-джаз» у м. Санкт Петербург,  «Альфа-джаз» у м. Львові.