Кафедра історії української та зарубіжної музики


Завідувач кафедри історії української та зарубіжної музики

ДРАЧ ІРИНА СТЕПАНІВНА
доктор мистецтвознавства, професор

 

Випускники кафедри отримують такі кваліфікації (спеціалізація «Музикознавство»):

 • Бакалавр: викладач, музикознавець
 • Магістр: науковець-дослідник, викладач ЗВО, музикознавець, музичний критик, лектор

 

СКЛАД КАФЕДРИ

 • Драч Ірина Степанівна, завідувач кафедри, доктор мистецтвознавства, професор
 • Рощенко Олена Георгіївна, доктор мистецтвознавства, професор
 • Жданько Андрій Миколайович, кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри
 • Іванова Ірина Леонідівна, кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри
 • Мізітова Аділя Абдуллівна, кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри
 • Сердюк Олександр Віталійович, кандидат мистецтвознавства, доцент
 • Анфілова Світлана Геннадіївна, кандидат мистецтвознавства, доцент, доцент кафедри
 • Ващенко Олена Вікторівна, кандидат мистецтвознавства, старший викладач
 • Лисичка Олександр Миколайович, аспірант, викладач
 • Калініна Анна Сергіївна, доктор філософії, викладач

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Систематизація музично-історичного циклу навчальних дисциплін почалася в 30-ті роки, коли, крім учнів Богатирьова, для читання лекцій були запрошені спеціалісти з Московської консерваторії - К.Кузнєцов, Т.Ліванова, Е.Ферман. На цьому підґрунті у 1947-му році з ініціативи випускниці С.С.Богатирьова, канд. мистецтвознавства Г.О.Тюменєвої і була створена кафедра історії музики. До роботи були залучені кандидат мистецтвознавства Й.М.Міклашевський, автор перших фундаментальних праць з історії музичної культури Харкова ХVІІІ-ХІХ століть, видатний спеціаліст у галузі музичного архівознавства Б.О.Любимов, який завдяки своїм енциклопедичним знанням і володінню кількома іноземними мовами сприяв систематичному поповненню бібліотечного фонду новими вітчизняними і зарубіжними виданнями. В 1947-му році при кафедрі було відкрито кабінет фольклору, який очолив знавець української народної творчості О.Стеблянко. До традиції кафедри входять регулярні експедиції, в яких беруть участь не лише музикознавці, а й композитори.

За останні десятиріччя навчальна програма поповнилася спеціальними курсами, розробленими педагогами кафедри: "Основи оперної драматургії", "Історія та теорія естрадного і джазового мистецтва", "Основи журналістики", "Основи редагування на радіо й телебаченні", "Основи лекторської майстерності", "Історія світової літератури" та ін. З 1994 року викладачі проводять роботу з аспірантами та здобувачами, з 2001 - магістрантами.

Кафедра підтримує й розвиває творчі контакти з провідними вищими навчальними закладами мистецтв і культури в Україні та за рубежем, з випускниками, що працюють у країнах СНД, США, Німеччині, Англії, виступає ініціатором проведення міжнародних фестивалів і конференцій, зокрема "В.Горовиц й пианистическая культура XX века", "Рахманінов та українська культура", "Аспекти історичного музикознавства", "Пушкін наприкінці XX століття" (спільно з Харківським державним університетом ім.Каразина), "Музика М.І.Глинки: досвід зустрічі Сходу та Заходу", «Шопен у сузір’ї мистецтв» тощо.