Перший проректор



Перший проректор
канд. мистецтвознавства, професор,
заслужений діяч мистецтв України
завідуючий кафедрою духових інструментів
АБАДЖЯН ГАРРІЙ АРТУШЕВИЧ

Випускник Харківського інституту мистецтв (1968), аспірантури-стажування Московської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського (1974) по класу професора Р. М. Терьохіна.

Кандидат мистецтвознавства. Тема дисертації: "Розвиток засобів художньої виразності при грі на фаготі у світлі сучасних наукових досліджень". Захищена у Вченій раді Московської консерваторії (1982). З 1971 року працює в Харківському інституті мистецтв (клас фагота), з 1983 - очолює кафедру духових і ударних інструментів, з 2005 року суміщає керівництво кафедрою з обов'язками першого проректора. Виховав більше 100 виконавців, у тому числі 23 лауреата національних і міжнародних конкурсів.

Один з організаторів, а потім - художній керівник єдиного в Україні Молодіжного симфонічного оркестру "Слобожанський", у який входять студенти та викладачі Харківського університету мистецтв. Цей колектив користується широкою популярністю в Україні, багато та успішно гастролює за рубежем. Міжнародні контакти оркестру підтримуються і по лінії запрошення зарубіжних диригентів і музикантів-виконавців, які сприяють художньо-професійному росту колективу, дозволяють розширювати репертуар за рахунок творів, мало відомих в Україні. За підтримку молодих талантів і плідне керівництво оркестром "Слобожанський" Г. А. Абаджян одержав премію "Народне визнання".