Конкурси


ЗАПИС ЕФІРУ

18 жовтня 2020 року  медіа-канал «Харківських Асамблей» презентував Гала-концерт переможців V-го Міжнародного онлайн-конкурсу музичного мистетцва, що відбувся у межах фестивалю та був присвячений 250-річчу від Дня народження Л. Бетховена. 


ВІТАЛЬНЕ СЛОВО художнього керівника та ініціатора «Асамблей», ректора ХНУМ імені І. П. Котляревського, Народної артистки України, кавалеру Ордена «За заслуги» ІІ, ІІІ ступеня, Почесного громадянина м. Харкова, кандидата мистецтвознавства, професора ТЕТЯНИ ВЄРКІНОЇ:

Шановні друзі!

Щиро вітаю всіх нас із завершенням П’ятого Міжнародного дистанційного конкурсу «Харківські Асамблеї»!

Дистанційний формат довів, що музиканти незламні: вони змогли довести задумане до кінця. Я надзвичайно рада, що конкурс «Харківські Асамблеї» дає музикантам мотивацію до вдосконалення, надію та можливість зустрітися з колегами. Щиро дякую членам журі за професіоналізм, творчу підтримку та об’єктивне оцінювання. Дуже приємно, що наші учасники побачили видатних музикантів зі всього світу від Канади та США до України. Дякую викладачам,  які в умовах дистанційного навчання змогли підготувати студентів до конкурсних виступів на високому професійному рівні, концертмейстерам  за творчу підтримку, допомогу у підготовці блискучих конкурсних номерів, та , звісно,  учасникам конкурсу за їх мужність та відданість мистецтву. Впевнена, що ми будемо зустрічатися на наступних конкурсах кожного року.

Не втрачайте надію і пам’ятайте: доки в нас живе музика таких геніїв, як Бетховен, ми можемо подолати будь-які перепони.

Здоров’я та натхнення!


У відео-зверненні в ефірі Гала-концерту арт-директор та член журі конкурсу «Харківські Асамблеї», Заслужена артистка України, доцент ХНУМ імені І.П.Котляревського ГАННА САГАЛОВА подякувала університету мистецтв, його ректору - Тетяні Вєркіній, партнерам конкурсу - VERE Music Fund, агенціям Music Review Ukraine та UKR Artists, журі, до якого увійшли видатні музиканти зі всього світу, а також учасникам конкурсу. Вона висловила щирі сподівання, що наступного року ми всі зустрінимося на конкурсі офлайн, щоб бути разом і мати щасливу нагоду чути класичну музику.

Із відео-зверненнями виступили також інші члени журі.


Конкурс входить до Європейської Асоціації музичних молодіжних конкурсів EMSY.

Організаторами конкурсу є ХНУМ імені. І. П. Котляревського, БФ «Харківські Асамблеї», університетська Асоціація випускників, Рада молодих вчених.

V-й онлайн-конкурс відбувся у двох номінаціях – «Фортепіано», «Контрабас», двох вікових групах – молодшій (14-17 років), старшій (18–40 років) у номінації «Фортепіано», старшій (18–40 років) у номінації «Контрабас».

До оргкомітету конкурсу 2020 надішли заявки від 11 країн-учасниць – Австрії, Ізраїлю, Італії, Китаю, Коста-Ріки, Литви, Німеччини, Панами, США, України, Швейцарії.


До складу журі увійшли відомі музиканти світу, серед яких є також випускники ХНУМ імені І. П. Котляревського.

 • НОМІНАЦІЯ «ФОРТЕПІАНО»:


ЮРІЙ КОТ - Народний артист України, завідувач кафедри спеціального фортепіано НМАУ імені П. І. Чайковського, професор;


КОСТЯНТИН ЛІФШИЦЬ - професор Університету прикладних наук та мистецтв м. Люцерн (Швейцарія), дійсний член Лондонської Королівської академії музики (Велика Британія);


ДМИТРО НАЗАРЕНКО - доктор музичних мистецтв, член Національної асоціації викладачів музики США, викладач школи-студії (Меріленд, США);


ГАННА САГАЛОВА - арт-директор Міжнародного конкурсу музичного мистецтва «Харківські Асамблеї», Заслужена артистка України, доцент ХНУМ імені І. П. Котляревського;


ЄВГЕН СКОВОРОДНІКОВ – художній керівник «MusicEncoreConcertSociety» (Канада), володар звання «Steinwayartist», почесний доктор музики ХНУМ імені І. П. Котляревського;


МіІЛАНА ЧЕРНЯВСЬКА - Заслужена артистка України, професор фортепіано в Університеті музики та виконавських мистецтв у м. Граці (Австрія), професор Міжнародної музичної академії в Князівстві Ліхтенштейн.

 • НОМІНАЦІЯ «КОНТРАБАС»:


ПЕТРУ ЮГА – викладач Вищої школи музики та сценічних мистецтв у м. Мангейм (Німеччина);


ВОЛОДИМИР ЧЕКАЛЮК – Заслужений артист України, доцент кафедри струнних інструментів Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової, концертмейстер групи контрабасів Національного одеського філармонійного оркестру;


АНТОНІО ТОРРЕС ОЛЬМО – викладач Conservatorio Superior de Música«Manuel Castillo» м.Севілья (Іспанія);


ЮРІЙ МАРКАРЯН – артист оркестрів країн Європи, в тому числі SchönbrunnTheater, OPLOrchestrePhilharmoniqueLuxembourg та Lietuvosnationalinisoperosirbaletoteatras;


НАЗАРІЙ СТЕЦЬ – викладач класів контрабаса, камерного ансамблю НМАУ імені П. І. Чайковського.


ПЕРЕМОЖЦІ V МІЖНАРОДНОГО ОНЛАЙН-КОНКУРСУ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА «ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ»

НОМІНАЦІЯ «ФОРТЕПІАНО», перша вікова категорія / Category «Piano», first age group:

 • РОМАН ФЕДЮРКО / Roman Fediurko– ІІ премія / IIprize / Україна
 • АНДРІЙ ХОЛОДКОВ / Andrii Kholodkov– ІІ премія / IIprize / Україна

НОМІНАЦІЯ «ФОРТЕПІАНО», друга вікова категорія / Category «Piano», second age group: 

 • ЕЛІА ЧЕЧІНО / Elia Cecino – Іпремія / І prize/ Італія
 • МАРІЯ НАРОДИЦЬКА / Mariia Narodytska ІІ премія/ II prize/ Україна-Німеччина
 • МАКСИМ ШАДЬКО / Maxуm Shadko ІІ премія / II prize/ Україна
 • ТЕТЯНА ДОНЕЦЬ / Tetiana Donets ІІІ премія / III prize/ Україна-Ізраїль
 • ОЛЕКСАНДР ПАНЧЕНКО / Alexandr Panchenko – ІІІ премія / III prize / Diploma / Україна
 • МАРГАРИТА УШАКОВА / Marharita Ushakova – Диплом / Diploma / Україна
 • СНІЖАНА КОРОВІНА / Snizhana Korovina – Диплом + Спецприз / Diploma + Special Prize / Україна

НОМІНАЦІЯ «КОНТРАБАС» / Category «Double Bass»:

 • ШАХОВ МИКОЛА / Shakhov Mykola – І премія / І prize / Україна-Німеччина
 • ВІСЕНТЕ САЛАС РАМІРЕС / Vicente Salas Ramirez – ІІ премія / ІІ prize / Чилі-Австрія
 • ГЕДІМІНАС ЗАМУЛЬСКІС / Gediminas Zamulskis – ІІ премія / ІІ prize / Литва
 • МЕНЯО ЯНГ / MengyaoYang – ІІІ премія / ІІІ prize / КНР-Німеччина
 • ДМИТРО РУДИКDmytroRudyk – Диплом / Diploma / Україна-Німеччина
 • СЕРГІЙ ЖЕЛЕЗНЯК / SerhiiZheleziyak– Диплом / Diploma / Україна
 • БЕНДЖАМІН САМЮЕЛЬ ГАРІС / Benjamin Samuel Harris – Диплом / Diploma / Мексика-США

ВІТАЄМО! 


 

Шановні друзі!

Раді оголосити, що цього року восени буде проведено дистанційний конкурс – Міжнародний онлайн-конкурс музичного мистецтва «Харківські асамблеї» 2020, який в нинішніх умовах допоможе нам взаємодіяти і підтримувати бадьорий творчий дух. Заявки приймаються до 15 вересня, оголошення результатів – 15 жовтня.

Одночасно повідомляємо, що запланований цьогорічний жовтневий П’ятий міжнародний конкурс музичного мистецтва «Харківські асамблеї» оргкомітет конкурсу вирішив перенести на жовтень 2021 року. Сподіваємось, що в наступному році нам вдасться здійснити задумане і все пройде успішно.

Оскільки в 2020 році виповнюється 250 років з дня народження великої людини, справжнього «титана» класичної музики – Людвіга ван Бетховена, ми вирішили вшанувати творчість видатного композитора. Тож, для піаністів обов’язковим є виконання твору крупної форми Л. ван Бетховена. Також, зважаючи на незвичні умови, змінюються деякі інші правила участі у конкурсі, проте незмінними залишаються прагнення розвиватися, співпрацювати, популяризувати класичне мистецтво, досягати нових рівнів.

Організаторами конкурсу є ХНУМ ім. І. П. Котляревського, Асоціація випускників ХНУМ імені І. П. Котляревського, БФ «Харківські асамблеї», Рада молодих вчених ХНУМ ім. І. П. Котляревського. Партнером конкурсу є благодійний фонд VERE MUSIC FUND.

В роботі ЖУРІ беруть участь знані музиканти з різних країн світу, у тому числі видатні випускники нашого університету, що стало можливим завдяки участі Асоціації випускників ХНУМ імені І. П. Котляревського. Ми дуже вдячні всім вельмишановним членам журі, які погодились прийняти участь у конкурсі в такі нелегкі часи. Відомості про склад журі буде викладено трохи згодом на сторінці Конкурсу в Facebook і на сайті Конкурсу.

Онлайн-конкурс відбудеться в один тур, в номінаціях «Фортепіано» і«Контрабас».

Вікові групи:

В номінації «Фортепіано»:

 • Молодша група– 14-17 років.
 • Старша група – 18-40 років.

В номінації «Контрабас»:

 • Старша група – 18-40 років.

Премії:

Молодша група:

 • I – 350 Євро
 • II – 250 Євро
 • III – 150 Євро

Старша

 • I – 750 Євро
 • II – 500 Євро
 • III – 350 Євро

Давайте розвиватися разом, творити і ділитися своєю творчістю!!! Разом ми все подолаємо і все зможемо!
Здоров’я і творчої наснаги всім! Чекаємо на вас!