Вшановуємо пам'ять видатного Музиканта

Ректорат і колектив Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського глибоко сумує з приводу невиправної втрати - 13 квітня 2022 року на 74-му році пішов із життя видатний український музикант, композитор, піаніст, педагог, громадський діяч - Народний артист України, завідувач кафедри композиції та інструментування, професор кафедри спеціального фортепіано ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ ПТУШКІН.

Прощавання відбудеться 18 квітня, в понеділок, о 9:30 на теріторії лікарні №17 за адресою Корсиковський провулок, 18.


В. М. Птушкін – уродженець міста Луганська, випускник Харківського інституту мистецтв імені І. П. Котляревського, класів видатних українських музикантів – доцента Р. П. Папкової (1972, клас фортепіано), професора Д. Л. Клебанова (1973, клас композиції).

З 1968 по 1972 був концертмейстером у Харківському інституті мистецтв.

1972–2002 – працював музичним керівником Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. С. Пушкіна та викладачем музично-теоретичних дисциплін у Харківському інституті культури.

Заслужений діяч мистецтв України (1993), Народний артист України (2009). Член Національної всеукраїнської музичної Спілки, Національної Спілки композиторів України (1975), Національної Спілки театральних діячів України (1978). Доцент (1998). Професор (2011).

Лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. В. С. Косенка (1997, 2007), Муніципальної премії ім. І. І. Слатіна (1998), премій «Народне визнання» (2007), ім. Б. М. Лятошинського (2011).

30 років – від 1992 року й по сьогодні – В. М. Птушкін викладав у ХНУМ імені І. П. Котляревського на кафедрі композиції та інструментування, з 2005 також на кафедрі спеціального фортепіано.

Від 2010 перебував на посаді завідувача кафедри композиції та інструментування.

Останні роки викладав навчальні курси «Композиція», «Практикум з інструментування», «Теорія інструментування», «Практичне інструментування», «Читання симфонічних партитур», «Композитор і театр», «Композиторсько-педагогічна майстерність».

Творчість В. М. Птушкіна охоплює майже всі музичні жанри великої та малої форм, що сягають широкого кола музичної образності: від витонченої лірики до драматичного і трагедійного змісту творів, від легкого жарту до гротеску та іронії.

Як провідний фахівець він очолював склад журі багатьох міжнародних конкурсів молодих композиторів, молодих піаністів. Був ініціатором та активним учасником численних мистецьких проєктів.

Для Володимира Михайловича Життя неможливо було без Музики і Театру, він віддавав усі творчі зусилля своїй улюбленій професійній справі. ЩОДНЯ він складав або редагував власні твори, багато часу присвячував прослуховуванню відеозаписів концертів, ділився враженнями від музично-театральних вистав.

Незважаючи на жахливу війну в Україні та постійні страшні обстріли, що сьогодні безжально накривають наш рідний Харків, він не тільки залишився у місті до самого кінця, а й був сповнений творчих намірів. Серед них – майбутня постановка нещодавно створеного балету «Сон метелика» на замовлення Китайського державного театру опери в Пекіні, завершення та редагування Симфонії, Концерту для віолончелі з оркестром.

Як блискучий концертуючий піаніст він до початку війни мріяв про сольний виступ. У планах було виконання Подвійного Концерту до 290-річчя Й. Гайдна.

Натомість, мрії обірвала війна та хвороба. І з цим неможливо змиритися.

У нашій пам’яті Володимир Михайлович назавжди залишиться таким, яким він був за життя – світлим, високоінтелігентним, порядним, надзвичайно доброзичливим, харизматичним, енергійним, життєрадісним із витонченим почуттям гумору. Всі ці якості знаходимо в його чудовій музиці, яка відтепер звучатиме у наших серцях…

Віримо, коли настануть мирні часи для України, творчий колектив і студентська спільнота Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, а також наші колеги з інших міст України гідно віддячать шановному Володимиру Михайловичу у нових мистецьких проєктах, присвячених пам’яті цього Видатного Майстра!

Висловлюємо найщіріщі співчуття рідним, близьким, друзям, колегам і учням Володимира Михайловича.  

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ ВИДАТНІЙ ЛЮДИНІ, ВЧИТЕЛЮ, СПРАВЖНЬОМУ ДРУГУ, МУДРОМУ НАСТАВНИКУ…


ПриватБанк-карта для збирання коштів для допомоги родині Володимира Михайловича:

5167985510047103, Швачка Олександр

ДЯКУЄМО!