Наші випускники


Тан Чжанчен

Мене звуть Тан Чжанчен. Я навчався у Харківському національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського 8 років (2009 – 2017). Там я здобув ступінь бакалавра та магістра, а потім, після аспірантури, захистив кандидатську дисертацію та здобув ступінь доктора філософії. Це збільшило мої шанси на ринку праці, і завдяки своїй повноцінній освіті я влаштувався на хорошу роботу. Зараз я викладаю сольний спів у Хунаньському педагогічному університеті.

Я хотів би подякувати усім викладачам університету, які допомогли мені стати професіоналом, за їх віддану працю та керівництво. Важливо, що процес навчання був добре організований, і коли у студентів виникали питання щодо навчання чи інших аспектів студентського життя, вони могли легко отримати відповіді. Протягом усіх років навчання я отримував допомогу та пояснення, коли мені це було потрібно. На мою думку, дуже важливо знати, що ти можеш покластися на когось, коли ти далеко від свого дому.

Також я хотів би сказати, що Харків - ідеальне місце для студентів. У місті досить хороша інфраструктура. Зокрема, студентський гуртожиток університету знаходиться недалеко від станції метро «Олексіївська», що є досить зручною локацією, адже дорога до університету від гуртожитку займає лише 30 хвилин часу. Окрім того, у Харкові свіже повітря (там багато парків, і неподалік від студентського гуртожитку можна знайти невеликий ліс), їжа смачна і не така дорога. Отже, я безперечно рекомендую навчатися у Харкові, в Національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського.


Лю Ї

Мене звуть Лю Ї, і я хотіла би поділитися досвідом навчання у Харківському національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського (2011 – 2017). Коли ми з батьками почали думати про вибір іноземного навчального закладу, ми зупинились на цьому університеті. На наш вибір, поміж іншого, вплинули відгуки іноземних студентів, які раніше його закінчили. Студенту кафедри оперної підготовки важливо отримати достатньо практичних занять на уроці з викладачем та концертмейстером, а навчальна програма Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського дозволяє це робити. Мені також сподобалось, що студенти мають можливість регулярно виступати на концертах, брати участь у музичних фестивалях та конкурсах як у Харкові, так і в інших містах України. Беручи участь у зазначених заходах, ми маємо можливість демонструвати своє мистецтво і водночас отримувати сценічну практику. Це важливо як для співака, так і для майбутнього вчителя, оскільки останній пізніше може передати своїм учням власний досвід збереження спокою та продуктивності під час виступу. Я обрала шлях викладання, тому, отримавши ступінь бакалавра та магістра, вирішила вступити до аспірантури (2013 – 2017). В результаті я захистила кандидатську дисертацію та здобула ступінь кандидата мистецтвознавства. Це розширило як мої теоретичні, так і практичні знання, збільшило мої шанси на успішне працевлаштування. Зараз я впроваджую отримані знання як викладач вокалу в Хунаньському педагогічному університеті. Я вдячна усім викладачам, які допомогли мені досягти своєї мети.


Сунь Бо

Мене звуть Сунь Бо, я є деканом факультету музичного виконавства та хореографії в інституті мистецтв при Міському університеті Хунані (місто Іян), завідувач кафедри наукових досліджень та вокальної педагогіки. Я хотів би розповісти Вам про свій досвід навчання в аспірантурі Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. Я отримав ступінь бакалавра та магістра в Білоруській державній академії музики (2009, 2010). Повернувшись додому після навчання та деякий час працюючи за фахом, я зрозумів, що хотів би підвищити кваліфікацію викладача, зайнятися наукою та здобути ступінь доктора наук. Свій вибір я зупинив на Харківському національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського. На щастя я отримав запрошення на навчання в університеті. Окрім роботи над дисертацією з висококваліфікованим науковим керівником, доктором мистецтв, професором Людмилою Шаповаловою, я отримав можливість вдосконалити свої вокальні навички під керівництвом досвідченого викладача, професора Наталії Говорухіної. На мій погляд, той факт, що під час навчання в аспірантурі студенти отримують можливість регулярно отримувати уроки вокалу, а не лише вивчати наукові та теоретичні дисципліни, є великою перевагою програми аспірантури університету. Перед початком навчання в аспірантурі я відчував, що потенціал мого голосу не розкрився повністю, і саме завдяки урокам вокалу я зміг вдосконалити техніку, зміцнити свій голос та відкрити нові грані.

Також я хотів би відзначити роботу Міжнародного освітнього центру в університеті. Співробітники центру завжди допомагають іноземним студентам у всіх питаннях, пов’язаних з навчальним процесом, оформленням документів, відвідуванням лікарні та багатьма іншими. Вони роблять усе можливе, щоб молоді люди, які опинились у далекій країні, завжди могли отримати необхідну допомогу та підтримку.

 

Декан факультету музичного виконавства та хореографії в інституті мистецтв при Міському університеті Хунані (місто Іян), завідувач кафедри наукових досліджень та вокальної педагогіки

Сунь Бо