Кафедра фізичного виховання


Кафедра заснована у 1963 році. Першим її завідувачем була майстер спорту, чемпіонка Радянського Союзу з акробатики, доцент М.О.Грабовська.

Із 1988 року кафедрою керує доцент К.І.Середа, який виховав плеяду спортсменів-чемпіонів і призерів міста й України. 


Це кандидати в майстри спорту В.Луцюк, І.Молчанов, Ю.Ляшенко, О.Орищенко, О.Коган, О.Соловей, В.Савін, А.Гетьман, О.Літенко та багато інших. К.І.Середа опублікував 14 науково-дослідних розробок. 
На кафедрі працюють викладачі А. П. Маленко, В.І.Шемет, С.Е.Жичкіна. Дружба зі спортом допомогала нашим колишнім вихованцям, а нині професору Т.С.Кравцову - чемпіону області з тенісу, чудовому гімнасту та лижнику; професору Т.Я.Веске, переможниці всесоюзних змагань з волейболу. Займалися спортом професори М.О.Єщенко, Я.В.Якустіді, І.К.Ковач.

У Харківському оперному театрі працюють вихованці університету народний артист України М.Коваль - чемпіон України з волейболу, гімнастки народна артистка України І.Яценко, заслужена артистка О.Соболева; у Великому театрі у Москві призери чемпіонатів ВНЗ Міністерства культури України, волейболісти народні артисти Росії Л.Сергієнко, В.Вересников, гімнастка народна артистка Росії І Журіна.

Кафедра постійно вдосконалює методику викладання, підвищує науково-творчий потенціал. З 1988 року надруковано 16 методичних праць, що відповідають специфіці ВНЗ, зокрема: "Фізична культура та спорт у режимі праці та відпочинку студентів-музикантів", "Коригуюча гімнастика для студентів музикальних вузів" (К.І.Середа), "Засоби і методи виховання осанки у студентів музикантів" (А.П.Маленко), "Організаційні та методичні основи виробничої гімнастики" (А.П.Маленко, К.І.Середа) та багато інших.
Кафедра постійно готує спортсменів-розрядників, проводить змагання, товариські зустрічі, бере участь в першостях міста, України, спартакіадах ВНЗ України.