Прес-конференція Тетяни Вєркіної

3 жовтня 2018 року в прес-центрі Харківської міської ради відбулася прес-конференція Тетяни Вєркіної – ректора ХНУМ імені І.П.Котляревського, народної артистки України, професора, художнього керівника XXV Міжнародного музичного фестивалю «Харківські Асамблеї».

Вперше його героїнею стала жінка, образ якої визначив тему ювілейних Асамблей: «Клара Шуман: жінка у мистецтві – Муза, майстерність, легенди». Як зізналась художній керівник, це було її інтуїтивним бажанням та передчуттям, яке підтвердилось історичним фактом – 200-річчям (у 2019 р.) з дня народження видатної піаністки, композитора, педагога, музи Роберта Шумана та Йоганнеса Брамса.

«Саме Клара Шуман – витончена, тендітна жінка з непересічним талантом – допоможе нам вистояти і зберегти себе у складні часи», – звернулася до присутніх Т.Вєркіна.

Журналістів цікавили питання, чи пов’язаний вибір героїні фестивалю з модною у сучасному суспільстві гендерною проблематикою, а також, як обираються учасники фестивалю, на яких гостей ми чекаємо, що нового містить програма Асамблей, які заходи можуть відвідувати діти.

Т.Вєркіна підкреслила, що героя підказує час, і цей вибір безпосередньо не пов’язаний з мінливою модою, а визначає суголосність постаті Клари Шуман нашій сутнісній позиції у ставленні до мистецтва.

Відкриють фестиваль (6 жовтня, 18:30, Органний зал Харківської обласної філармонії) гості з Німеччини, професори Вищої школи музики Нюрнберга – ректор, диригент Крістоф Адт, а також піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Вольфганг Манц, за участю Академічного симфонічного оркестру «Харківської обласної філармонії», Студентського симфонічного оркестру Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського

Закриє фестиваль (26 жовтня, 18:30, Органний зал Харківської обласної філармонії) наш земляк, який приймав участь у першому фестивалі «Харківські Асамблеї-1991», піаніст та диригент зі світовим ім’ям, який зараз мешкає у Швейцарії – Костянтин Ліфшиц, за участю Академічного симфонічного оркестру «Харківської обласної філармонії», Студентського хору ХНУМ імені І..П.Котляревського та солістів ХНАТОБу.

Важливою складовою фестивалю, як наголосила Т.Вєркіна, є ІІІ міжнародний конкурс музичного мистецтва (артистичний директор – піаністка, лауреат міжнародних конкурсів, керівник Ради молодих вчений ХНУМ Ганна Сагалова). Новий статус конкурсу придасть його членство у Європейській спілці  юнацьких музичних конкурсів (EMCY). Його віце-президент – Юстас Дваріонас (Литва) запрошений до Харкова як голова журі конкурсу в категорії «Фортепіано». Журі в категорії «Вокал» буде очолювати Крістіан Хільц (Швейцарія) – професор Вищої школи мистецтв у Берні, художній директор Австрійської барокової академії.

Т.Вєркіна запрошує усіх харків’ян та гостей міста в гостинні музичні зали Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського та Харківської філармонії.

Марія Борисенко
Марина Дербас
Тетяна Казакова