«   2018 / 10   »


Архів подій


11 жовтня. Завершився ІІ тур у молодшій та старших групах категорії «Фортепіано» ІІІ-го Міжнародного конкурсу музичного мистецтва «Харківські Асамблеї».

Переможцями в молодшій групі стали:

І преміяТомас Келлі (Велика Британія)
ІІ преміяЛі Чівум (Велика Британія), Сергій Казанцев (Україна)
ІІІ преміяМаксим Чуб (Україна), Антон Дрозд (Україна)
ДипломиПетро Янчук (Україна), Діана Чубак (Україна)

Переможцями в старшій групі стали:

І преміяДанило Саєнко (Україна)
ІІ преміяІгор Седюк (Україна)
ІІІ преміяМарія Бондаренко (Україна), Євгеній Геплюк (Україна)
ДипломиОлександра Першина (Україна)

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!10 жовтня. Завершився ІІ тур у старшій групі категорії «Вокал» ІІІ-го Міжнародного конкурсу музичного мистецтва «Харківські Асамблеї».


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

І премію не присуджено
ІІ преміяЄва Мартіна Мурзуновська (Польща), Вікторія Мельник (Україна), Ірина Піскун (Україна)
ІІІ премія – Ірин Пасісніченко (Україна), Юлія Антонова (Україна)
Дипломи – Сергій Замицький (Україна), Марта Ксязек (Польща).  

Тривають прослуховування у категорії «Фортепіано» в молодшій та старшій групах. Визначено конкурсантів у кожній віковій групі, які продовжать змагання у ІІ-му турі.

В молодшій групі:

Марина Семко (Україна)
Максим Чуб (Україна)
Діана Чубак (Україна)
Петро Янчук (Україна)
Олена Аракелян (Україна)
Антон Дрозд (Україна)
Сергій Казанцев (Україна)
Томас Келлі (Велика Британія)
Лі Чівум (Велика Британія)

В старшій групі:

Олександра Першина (Україна)
Данило Саєнко (Україна)
Ігор Седюк (Україна)
Марія Бондаренко (Україна)
Євгеній Геплюк (Україна)

Ввечері в Органному залі Харківської обласної філармонії відбувся концерт «Віолончельний вернісаж», в якому виступили блискучі українські та запрошені до Харкова музиканти – віолончелісти Денис Северин (Швейцарія), Вен-Сінн Янг (Німеччина), Разван Сума (Румунія), Атанас Крастєв (Болгарія), Юрій Погорецький (Україна), а також піаністи Дмитро Старцев, Денис Кашуба (Україна). У першому відділенні прозвучали: Концертні п’єси для трьох віолончелей Ф. Куперена, Arpeggione Sonata Ф. Шуберта, Legrand Tango А. Пьяццолли. У другому відділлені було виконано: Сонату G-dur для двох віолончелей Ж. Барьєре, Solo А. Раймана, Сюїту для двох віолончелей Д. Поппера, Кармен-фантазію для п’яти віолончелей в перекладенні Вернера Томаса-Міфюне.


Марія Борисенко
Анастасія Мікрюкова

Фото – Людмила Казакова
9 жовтня. Триває ІІІ-й Міжнародний конкурс музичного мистецтва «Харківські Асамблеї»

У категорії «Фортепіано» завершився І-й тур для молодшої групи. Визначено конкурсантів, які продовжать змагання у ІІ-му турі:

Марина Семко (Україна)
Максим Чуб (Україна)
Діана Чубак (Україна)
Петро Янчук (Україна)
Олена Аракелян (Україна)
Антон Дрозд (Україна)
Сергій Казанцев (Україна)
Томас Келлі (Велика Британія)
Лі Чівум (Південна Корея) 

Почався І тур для старшої групи конкурсантів-піаністів.

У категорії «Вокал» почався ІІ тур у старшій групі, до якого пройшли:

Марта Ксязек (Польща)
Вікторія Мельник (Україна)
Єва Мартіна Мурзуновська (Польща)
Ірина Пасісніченко (Україна)
Юлія Антонова (Україна)
Юлія Піскун (Україна)
Сергій Замицький (Україна)

Визначено переможців ІІІ-го Міжнародного конкурсу музичного мистецтва «Харківські Асамблеї» у категорії «Вокал» в молодшій групі.

І премія – Ніколь Вакер (Швейцарія)
ІІ премія – Габріель Скроманайте (Литва), Микита Бурцев (Україна)
ІІІ премія – Анастасія Галайда (Україна), Георгій Вешапідзе (Україна)
Дипломи – Владислав Буяльський (Україна), Моніка Плескіте (Литва), Ксенія Ярова (Україна).

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ У КАТЕГОРІЇ «ВОКАЛ» В МОЛОДШІЙ ГРУПІ!
Увечері відбувся концерт гостя фестивалю з Іспанії, директора Сonservatorio Superior de Musica de Vigo (CSM) Естебана Вальверде Коралеса (кларнет, Іспанія). Програму склали твори для кларнета і фортепіано – Великий концертний дует, ор. 48, Мі-бемоль-мажор К. Вебера, перша Рапсодія К. Дебюссі, а також дві прем’єри у Харкові – Фантазія на теми Е. Гранадоса сучасного іспанського композитора Альберто Гіновари і Фантазія Антоніо Ромеро на теми у з опери Г. Доніцетті «Лукреція Борджія». На завершення програми пан Коралес виконав «Елегію» сучасного українського композитора, заслуженого діяча мистецтв України, професора ХНУМ імені І. П. Котляревського – Сергія Турнєєва.

Марія Борисенко
Фото – Людмила Казакова 8 жовтня. ІІІ-й Міжнародний конкурс музичного мистецтва «Харківські Асамблеї», ІІ тур

У категорії «Вокал» у молодшій групі до другого туру пройшли 10 конкурсантів:

Микита Бурцев (Україна)
Владислав Буяльський (Україна)
Анастасія Галайда (Україна)
Мартіна-Агата Комінярчук-Михаловська (Польща)
Ольга Смоколіна (Україна)
Георгій Вешапідзе (Україна)
Ніколь Вакер (Швейцарія)
Ксенія Ярова (Україна)
Моніка Плескіте (Литва)
Габріель Скроманайте (Литва) 

У старшій групі до другого туру проходять 7 конкурсантів:

Марта Ксьонжек (Польща)
Вікторія Мельник (Україна)
Ірина Пасісніченко (Україна)
Єва-Мартина Мурзуновська (Польща)
Сергій Замицький (Україна)
Юлія Антонова (Україна)
Юлія Піскун (Україна) 

У категорії «Фортепіано» продовжується І-й тур для молодшої групи конкурсантів.Вдень відбулася зустріч керівників двох вишів – ректора ХНУМ Тетяни Вєркіної та директора Сonservatorio Super de Musica de Vigo (CSM) Естебана Вальверде Коралеса за участю проректора ХНУМ з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Олександра Прийменка. В ході зустрічі було підписано угоду про співпрацю між двома навчальними закладами.

 

У Малій залі ХНУМ пан Е.В. Коралес завершив майстер-класи з кларнета. Учасниками були як гості, так і студенти оркестрового факультету університету мистецтв - Владислав Петрик, Валентина Шенгур, Микита Волков, Данило Михальчук, Анастасія Журавльова, Ірина Осауленко, Ельвіра Громихіна.

Завершився третій день чудовим концертом фортепіанної музики у виконанні відомого піаніста, гостя фестивалю з Литви, професора Vytautas Magnus University Music Academy, віце-президента Європейської спілки  юнацьких музичних конкурсів (EMCY), лауреата міжнародних конкурсів – Юстаса Дваріонаса. Різноманітна та надскладна програма включала Прелюдію та фугу мі-бемоль-мінор з І тому ДТК Й. С. Баха, 4 Балади, ор. 10 Й. Брамса, Сонату № 7 «Біла меса», ор. 64 О. Скрябіна та вишукані мініатюри Балиса Дваріонаса (дідуся виконавця).

Юстас Дваріонас виступив на цьому концерті не тільки як блискучий піаніст, а й як відмінний ведучий, надавши коментарі та історичні довідки до творів, які він виконав. 

Марія Борисенко
Марина Дербас

Фото – Людмила Казакова
7 жовтня. ІІІ-й Міжнародний конкурс музичного мистецтва «Харківські Асамблеї», І тур.

Стартував ІІІ-й Міжнародний конкурс музичного мистецтва «Харківські Асамблеї». У Великій та Камерній залах Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського почався І тур молодшої групи у категоріях «Фортепіано» та «Вокал» молодша група.

Почесна голова журі – ректор Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, народна артистка України, професор, Почесний громадянин м. Харків, художній керівник Міжнародного музичного фестивалю «Харківські Асамблеї» Тетяна Вєркіна.

Голова журі категорії «Фортепіано» – професор Vytautas Magnus University Music Academy, Віце-президент Європейської спілки  юнацьких музичних конкурсів (EMCY), лауреат міжнародних конкурсів Юстас Дваріонас (Литва).

Голова журі категорії «Вокал» – професор Hochschule der Kunste Bern, художній директор Австрійської Академії бароко Крістіан Хільц (Швейцарія).


Вдень на великій університетській сцені відбувся концерт стипендіатів Ротарі Клубу, в якому взяли участь студенти університету – Петро Янчук, Сергій Казанцев (фортепіано), Іван Глібов (скрипка), Арсеній Ставицький (віолончель), Микита Бурцев (вокал), Дмитро Кругляк (хорове диригування). Університет мистецтв вже вісім років співпрацює з Ротарі-клубами, щорічно організовуючи спільні творчі проекти, зокрема, концерти у ХНУМ, в тому числі, в рамках Міжнародного музичного фестивалю «Харківські Асамблеї», а також «Концерти Миру» у Бельгії, Німеччині.

Почалися майстер-класи в рамках ХХV «Харківських Асамблей». Першим виступив директор Сonservatorio Super de Musica de Vigo (CSM, Іспанія) Естебан Вальверде Коралес, який дав майстер-клас з кларнета для студентів ХНУМ та учнів ХССМШ-і.Вечірня програма фестивалю включила концерт відомого піаніста, викладача Королівської академії музики в Лондоні – Уільяма Фонга. Він є одним із членів журі конкурсу «Харківські асамблеї» у категорії «Фортепіано». У першому відділенні прозвучали дві визначні сонати класико-романтичного репертуару: Соната № 30 Л. ван Бетховена та Соната № 2 Ф. Шопена. Друге відділення було присвячено композиторам-імпресіоністам – прозвучали дві сюїти: «Естампи» К. Дебюссі та «Нічний Гаспар» М. Равеля (хоча після концерту піаніст слушно зауважив, що останній твір також можна віднести до експресіонізму). Теплий прийом та бурхливі оплески переконали пана Фонга в гостинності харківської публіки.Марія Борисенко
Марина Дербас
Олександр Лисичка

Фото – Людмила Казакова


 6 жовтня 2018 року у Концертній залі Харківської обласної філармонії відкрився ХХV-й Міжнародний музичний фестиваль «Харківські Асамблеї».

Із привітанням виступила художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, народна артистка України, професор Тетяна Вєркіна.

В урочистій концертній програмі взяли участь:

  • Академічний симфонічний оркестр «Харківської обласної філармонії»;
  • Студентський симфонічний оркестр Харківського національного університету мистецтв імені І. .П. Котляревського;
  • Диригент – Крістоф Адт (Німеччина), 
  • Піаніст – Вольфганг Манц (Німеччина);

Прозвучали: 
Симфонія № 2, Cis-dur, op.61 Р. Шумана
Концерт для фортепіано з оркестром № 1, d-moll, op.15 Й. БрамсаУ Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбулося жеребкування учасників ІІІ-го Міжнародного конкурсу музичного мистецтва «Харківські Асамблеї».

Марія Борисенко
Фото – Людмила Казакова