Арт-преамбула фестивалю «Харківські Асамблеї»

 

Сьогодні – 9-го вересня 2019 року – українська спільнота святкує 250-річчя від Дня народження Івана Петровича Котляревського. Цю дату особливо пам’ятають і шанують у Харківському національному університеті мистецтв – єдиному музично-театральному закладі вищої освіти в Україні, що  носить його ім’я, до речі, понад півстоліття. 

Отже, невипадково емблема з портретом майстра української словесності цьогоріч прикрашатиме афіші присвяченого йому ХХVI-го Міжнародного музичного фестивалю «Харківські Асамблеї».

Вони стартують 27-го вересня і триватимуть майже місяць. Їх учасниками, окрім українських артистів, стануть гості з Бельгії, Болгарії, Іспанії, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Угорщини, Франції, Швейцарії.

Кульмінацію фестивалю мають скласти дві театральні прем’єри (за участю викладачів і студентів університету) – «Наталки Полтавки» у сучасній музичній версії композитора Олександра Щетинського, режисер – Заслужений діяч мистецтв України Леонід Садовський та «Енеїди» у постановці Заслуженого артиста України Анатолія Лобанова (це буде дипломна вистава студентів-акторів).

Також відбудуться інші покази вистав за творами І. П. Котляревського і про І. П. Котляревського театральних колективів Харкова та Полтави; бліц-вистави за драматургією І. П. Котляревського у форматі відкритих читань; виставки, диспути, інтерактивні лекції-перформанси, екскурсії тощо.

Символічно, що саме День народження І. П. Котляревського – дев’яте вересня – видався Арт-преамбулою «Харківських Асамблей»: з 12:00 до 14:00 біля головного корпусу ХНУМ імені І. П. Котляревського пройшла відкрита виставка дитячих малюнків, створених за мотвами «Енеїди». Проект втілено силами учнів клубу естетичного виховання «Унісон дитячих сердець» за підтримки Ротарі-Арт центру, типографії «Мадрид» та Благодійного Фонду «Харківські Асамблеї». Проект матиме продовження 19-го жовтня 2019 р. у рамках фестивального концерту «Дитячої філармонії».

Нагадаємо, що для університету мистецтв початком святкування ювілейного «року І. П. Котляревського» стала масштабна подія ще на початку 2019-го, коли відбувся унікальний виїзний мистецько-просвітницький проект ХНУМ імені І. П. Котляревського на батьківщині українського письменника – у місті Полтаві. За ініціативи адміністрації вишу до Полтавського обласного музично-драматичного театру, директором якого на початку ХІХ-го століття був Іван Котляревський, завітав із концертною програмою університетський Студентський симфонічний оркестр.

ТОЖ, ШАНОВНІ ХАРКІВ'ЯНИ ТА ГОСТІ НАШОГО МІСТА!

ЗАПРОШУЄМО ВІДВІДАТИ ЗАХОДИ ХХVI-го МІЖНАРОДНОГО МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ «ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ»!

Марія Борисенко, Марина Дербас, Ірина Сухленко
Фото - Людмила Казакова