НАЗУСТРІЧ КОНКУРСУ У ВІДНІ!15.09.2018

Тетяна Казакова

14 вересня 2018 року у Великій залі ХНУМ відбувся сольний концерт студента 4 курсу – скрипаля ІВАНА ГЛІБОВА (клас лауреата міжнародних конкурсів – Ігора Чернявського), який виступив із програмою, що буде представлена на Міжнародному конкурсі скрипалів імені Ф.Крейслера (м. Відень, Австрія).

Початок цього навчального року був незвичайним: тільки-но повернулися з канікул – і вже сольний концерт. Приємно здивувалися – і пішли слухати. З’ясувалося, що лауреат всеукраїнських конкурсів Іван Глібов вирішив піднятися ще на один щабель – і прийняти участь в одному з найпрестижніших конкурсів скрипалів у світі.

Міжнародний конкурс скрипалів імені Ф.Крейслера існує у Відні із 1979 року. Його першим переможцем був радянсько-американський скрипаль (випускник Московської консерваторії і Джульярдської школи у Нью-Йорці) Дмитрій Ситковецький. Цього року на конкурс поїде наш студент.

Іван вчиться у Ігоря Чернявського, котрий у далекому 1995 році став лауреатом престижного Міжнародного конкурсу імені Віотті, що із 1950 року щорічно проводиться у П’ємонті (Італія), і з того часу – понад 150 виступів на концертних майданчиках Європи. Саме з 1995 р. І.Чернявський став викладачем рідної Alma mater, де виховав багато талановатих учнів, серед яких Надія Ронкіна (викладач Мюнхенської музичної школи для обдарованих учнів) та Юрій Воротніков (перша скрипка Філадельфійського струнного квартету).

А сьогодні учень Ігоря Чернявського – Іван Глібов – грав сольний концерт, до програми якого увійшли Перша соната для скрипки-соло Й.С.Баха, «Речитатив і скерцо-каприс» та «Прелюдія і аллегро у стилі Пуньяні» Ф.Крейслера, «Каприс №17» Н.Паганіні та «Каприс для скрипки-соло» М.Скорика, «Фантазія на теми Кармен» Ф.Ваксмана.

За словами І.Чернявського, на цьому концерті найбільше Івану вдався «Каприс» М.Скорика: попав у нерв твору, і створив такий собі перегук-змагання Скорика із Паганіні. А публіці найбільше сподобалась «Фантазія» Ф.Ваксмана, в якій стриманий скрипаль дав волю артистизму і відкритому почуттю.

«Ось і народився професійний скрипаль», ‑ вітали педагоги талановитого студента, а публіка виголошувала «браво» і щедро нагороджувала оплесками і скрипаля, і концертмейстера – Анну Радченко.

Щасти тобі на конкурсі, Іване! Бажаємо перемоги!