День знань у ХНУМ01.09.2021

1 вересня 2021 року у Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбулися урочистості до Дня знань та з нагоди початку нового навчального року. Із вітальним словом виступили ректор університету мистецтв – професор Наталія Говорухіна, члени адміністрації вишу, запрошені на Свято директори та головні режисери театрів, обласної Філармонії міста Харкова. Заходу передувала лекція для студентів «30 років Незалежності України: культурний вимір» від проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, доцента Олександра Прийменка. Ведучі заходу – Олександр Лисичка та Поліна Кордовська.


Відкрив святковий захід виступ Студентського хору університету мистецтв (художній керівник – Заслужений діяч мистецтв України, професор Сергій Прокопов, диригент – старший викладач Олексій Фартушка), у виконанні якого традиційно прозвучали два Гімни – України та Студентства.

Із щирим привітанням першокурсників, викладачів, інших співробітників університету звернулася ректор, кандидат мистецтвознавства, професор, Заслужений діяч мистецтв України Наталія Говорухіна. І перший, кого вона назвала «нашим Вчителем усіх поколінь», став присутній в залі Почесний громадянин міста Харкова, Народний артист України, професор Анатолій Калабухін. Далі ректор особисто представила першокурсникам адміністрацію вишу – проректорів, деканів і заступників деканів виконавсько-музикознавчого, оркестрового, театрального факультетів, а також завідувачів кафедр, керівників структурних підрозділів. Вона висловила теплі побажання та сподівання на сумісну творчу плідну працю у новому навчальному році.

До участі у заході були запрошені почесні гості, які виступили із напуттям до студентської аудиторії – директори Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка: Заслужений діяч мистецтв України Олег Оріщенко, Харківського театру для дітей та юнацтва – Тетяна ЦвілаяХарківського академічного театру музичної комедії - Заслужений діяч мистецтв України Ігор Коваль; головні режисери: Харківського державного академічного театру ляльок імені Афанасьєва, Заслужена артистка АР Крим Оксана Дмітрієва, Харківського академічного українського драматичного театру імТараса Шевченка, Заслужений діяч мистецтв України Степан Пасічникдиректор і головний диригент Харківської обласної філармонії, Народний артист України Юрій Янко.

Ці виступи перетворилися на своєрідний майстер-клас Артистизму, мистецького Досвіду, вишуканої Думки, художньої поезії та прози про Музику, Театр, Творчість!

Були також згадані хвилиною мовчання імена тих університетських Майстрів, кого нажаль ми цьогоріч раптово втратили, але у нашій пам’яті вони залишаться назавжди…

Першу частину святкового заходу завершили урочисте вручення ректором символічного Студентського квитка, який отримали два студенти із найвищими балами під час нинішньої вступної кампанії – це Арсеній Цубер та Валерія Золотарьова, а також вручення деканами та їхніми заступниками справжніх студентських квитків першокурсникам ХНУМ.

Святкову програму продовжили творчі привітання від самих першокурсників. Виконавсько-музикознавчий та оркестровий факультети презентували студенти-співаки та інструменталісти – Денис Пономаренко, Вадим Харов, Сергій Попович, Маргарита Попова, Катерина Шевцова, Анастасія Лузанова, Дар’я Корженеввська. Вони виконали твори Дж. Россіні, Дж. Пуччіні, М. Колесси, М. Скорика, Л. Аллена, І. Берліна та ін.

Театральний факультет представляли студенти 1-го курсу творчої майстерні Заслуженого артиста України Анатолія Лобанова.

І на цьому свято не закінчилося!

Ввечері на найбільшій в Європі площі Свободи відбувся парад університетів Харкова, привітання першокурсників від керівництва міста, інтерактивний флешмоб і святковий концерт. Колону ХНУМ, до складу якої увійшли викладачі та студенти університету мистецтв, очолила ректор Наталія Говорухіна.


Отже, перший вересневий «дзвінок» урочисто пролунав у Харківському національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського, залишивши щирі почуття надії та віри в майбутній успішний навчальний рік, креативні проєкти, талановиту творчу молодь, а також збереження, продовження та примноження найкращих традицій нашого Університету, мистецької справи його корифеїв минулого та сучасності! 

ЩАСТЯ, МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я, ЗЛАГОДИ, ТВОРЧИХ ДОСЯГНЕНЬ У НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ!

Марія Борисенко. Фото - Людмила Казакова.