Вшановуємо пам'ять видатного музиканта

Ректорат і колектив Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського глибоко сумує з приводу невиправної втрати - 29 квітня 2021 року на 80-му році пішов із життя видатний український музикант - директор Харківської середньої спеціалізованої школи-інтернату, Заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри оркестрових духових інструментів та оперно-симфонічного диригування ХНУМ імені І.П.Котляревського, видатний викладач, громадський діяч - ВАЛЕРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ АЛТУХОВ.


В.Алтухов у 1953 поступив у військово-музичну школу (м. Ташкента), яка в 1957 була реорганізована у спеціальну музичну школу. Ще навчаючись у школі, в 1957 році, брав участь у республіканському конкурсі молодих виконавців і посів І місце. В цьому ж році прийняв участь у всесоюзному конкурсі молодих виконавців в рамках міжнародного музичного фестивалю молоді й студентів, здобувши на цьому конкурсі диплом (м. Москва).

У 1960 поступив до Ленінградської Консерваторії в клас професора В. І. Генслера за фахом кларнет. У 1963 році приймав участь у всесоюзному конкурсі кларнетистів, де здобув диплом. У 1965 з відзнакою закінчив Ленінградську консерваторію.

1966 року переїхав до м. Харкова, де став працювати викладачем класу кларнета в Харківській середній спеціальній музичній школі-інтернаті і концертмейстером групи кларнетів симфонічного оркестру в Харківській обласній філармонії. 

1968 року був призначений завідуючим відділу духових і ударних інструментів ХССМШ. У 1984 році став її директором. На цій посаді працював до кінця свого життя.

У 1996 В.Алтухову було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2001 році він увійшов до збірки «500 впливових особистостей» в межах національної іміджевої програми «Лідери XXI століття». 2003 – Кабінет міністрів України нагородив його Почесною грамотою. У 2005 році присвоєно вчене звання доцента. У 2011 році присвоєно вчене звання професора кафедри оркестрових духових інструментів та оперно-симфонічного диригування ХНУМ імені І. П. Котляревського.

За роки педагогічної роботи виховав понад 50 учнів, які стали лауреатами і дипломантами на різноманітних конкурсах.

Як професійний фахівець приймав участь у складі журі міжнародних конкурсів.

Мав чимало публікацій у наукових збірках. У 2009 надруковано його навчальний посібник-хрестоматію «Гами та вправи для розвитку техніки гри на кларнеті». 

Валерій Миколайович був надзвичайною особистістю - витонченою, доброзичливою, людяною, теплою, чуйною, глибоко інтелігентною. Він обожнював дітей, завжди підтримував їхню мистецьку обдарованість, сприяв подальшому професійному зростанню. Він зібрав унікальний викладацький склад ХССМШ-і, що стала однією з найпотужніших навчальних мистецьких закладів України та світу.

Ми пишаємося, що мали змогу працювати, грати та просто спілкуватись з таким професіоналом. Його серце, сповнене любові до музики та до життя зігрівало теплом всіх оточуючих, а життєрадісність та відкритість до всього нового надавали нам наснаги та сил для нових звершень. Ви пішли, залишивши в наших душах тільки теплі спогади. Ми вдячні Вам за все! Покойтеся з миром, дорогий Валерію Миколайовичу!

Висловлюємо найщіріщі співчуття рідним, близьким, друзям, колегам і учням Валерія Миколайовича. 

 

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ ВИДАТНІЙ ЛЮДИНІ, ВЧИТЕЛЮ, СПРАВЖНЬОМУ ДРУГУ, МУДРОМУ НАСТАВНИКУ…