День Х18.10.2020

 ЗАПИС ЕФІРУ

18 жовтня 2020 року  медіа-канал «Харківських Асамблей» презентував Гала-концерт переможців V-го Міжнародного онлайн-конкурсу музичного мистетцва, що відбувся у межах фестивалю та був присвячений 250-річчу від Дня народження Л. Бетховена. Ведучі - Таїсія Диняк, Олександр Лисичка.


ВІТАЛЬНЕ СЛОВО художнього керівника та ініціатора «Асамблей», ректора ХНУМ імені І. П. Котляревського, Народної артистки України, кавалеру Ордена «За заслуги» ІІ, ІІІ ступеня, Почесного громадянина м. Харкова, кандидата мистецтвознавства, професора ТЕТЯНИ ВЄРКІНОЇ:

Шановні друзі!

Щиро вітаю всіх нас із завершенням П’ятого Міжнародного дистанційного конкурсу «Харківські Асамблеї»!

Дистанційний формат довів, що музиканти незламні: вони змогли довести задумане до кінця. Я надзвичайно рада, що конкурс «Харківські Асамблеї» дає музикантам мотивацію до вдосконалення, надію та можливість зустрітися з колегами. Щиро дякую членам журі за професіоналізм, творчу підтримку та об’єктивне оцінювання. Дуже приємно, що наші учасники побачили видатних музикантів зі всього світу від Канади та США до України. Дякую викладачам,  які в умовах дистанційного навчання змогли підготувати студентів до конкурсних виступів на високому професійному рівні, концертмейстерам  за творчу підтримку, допомогу у підготовці блискучих конкурсних номерів, та , звісно,  учасникам конкурсу за їх мужність та відданість мистецтву. Впевнена, що ми будемо зустрічатися на наступних конкурсах кожного року.

Не втрачайте надію і пам’ятайте: доки в нас живе музика таких геніїв, як Бетховен, ми можемо подолати будь-які перепони.

Здоров’я та натхнення!


У відео-зверненні в ефірі Гала-концерту арт-директор та член журі конкурсу «Харківські Асамблеї», Заслужена артистка України, доцент ХНУМ імені І.П.Котляревського ГАННА САГАЛОВА подякувала університету мистецтв, його ректору - Тетяні Вєркіній, партнерам конкурсу - VERE Music Fund, агенціям Music Review Ukraine та UKR Artists, журі, до якого увійшли видатні музиканти зі всього світу, а також учасникам конкурсу. Вона висловила щирі сподівання, що наступного року ми всі зустрінимося на конкурсі офлайн, щоб бути разом і мати щасливу нагоду чути класичну музику.

Із відео-зверненнями виступили також інші члени журі.


Конкурс входить до Європейської Асоціації музичних молодіжних конкурсів EMSY.

Організаторами конкурсу є ХНУМ імені. І. П. Котляревського, БФ «Харківські Асамблеї», університетська Асоціація випускників, Рада молодих вчених.

V-й онлайн-конкурс відбувся у двох номінаціях – «Фортепіано», «Контрабас», двох вікових групах – молодшій (14-17 років), старшій (18–40 років) у номінації «Фортепіано», старшій (18–40 років) у номінації «Контрабас».

До оргкомітету конкурсу 2020 надішли заявки від 11 країн-учасниць – Австрії, Ізраїлю, Італії, Китаю, Коста-Ріки, Литви, Німеччини, Панами, США, України, Швейцарії.


До складу журі увійшли відомі музиканти світу, серед яких є також випускники ХНУМ імені І. П. Котляревського.

 • НОМІНАЦІЯ «ФОРТЕПІАНО»:


ЮРІЙ КОТ - Народний артист України, завідувач кафедри спеціального фортепіано НМАУ імені П. І. Чайковського, професор;


КОСТЯНТИН ЛІФШИЦЬ - професор Університету прикладних наук та мистецтв м. Люцерн (Швейцарія), дійсний член Лондонської Королівської академії музики (Велика Британія);


ДМИТРО НАЗАРЕНКО - доктор музичних мистецтв, член Національної асоціації викладачів музики США, викладач школи-студії (Меріленд, США);


ГАННА САГАЛОВА - арт-директор Міжнародного конкурсу музичного мистецтва «Харківські Асамблеї», Заслужена артистка України, доцент ХНУМ імені І. П. Котляревського;


ЄВГЕН СКОВОРОДНІКОВ – художній керівник «Music Encore Concert Society» (Канада), володар звання «Steinwayartist», почесний доктор музики ХНУМ імені І. П. Котляревського;


МіІЛАНА ЧЕРНЯВСЬКА - Заслужена артистка України, професор фортепіано в Університеті музики та виконавських мистецтв у м. Граці (Австрія), професор Міжнародної музичної академії в Князівстві Ліхтенштейн.

 • НОМІНАЦІЯ «КОНТРАБАС»:


ПЕТРУ ЮГА – викладач Вищої школи музики та сценічних мистецтв у м. Мангейм (Німеччина);


ВОЛОДИМИР ЧЕКАЛЮК – Заслужений артист України, доцент кафедри струнних інструментів Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової, концертмейстер групи контрабасів Національного одеського філармонійного оркестру;


АНТОНІО ТОРРЕС ОЛЬМО – викладач Conservatorio Superior de Música «Manuel Castillo» м.Севілья (Іспанія);


ЮРІЙ МАРКАРЯН – артист оркестрів країн Європи, в тому числі Schönbrunn Theater, OP L'Orchestre Philharmonique Luxembourg та Lietuvos Nacionalinis Operos Ir Baleto Teatras;


НАЗАРІЙ СТЕЦЬ – викладач класів контрабаса, камерного ансамблю НМАУ імені П. І. Чайковського.


ПЕРЕМОЖЦІ V МІЖНАРОДНОГО ОНЛАЙН-КОНКУРСУ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА «ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ»

НОМІНАЦІЯ «ФОРТЕПІАНО», перша вікова категорія / Category «Piano», first age group:

 • РОМАН ФЕДЮРКО / Roman Fediurko– ІІ премія/ II prize/ Україна
 • АНДРІЙ ХОЛОДКОВ / Andrii Kholodkov– ІІ премія/ II prize/ Україна

НОМІНАЦІЯ «ФОРТЕПІАНО», друга вікова категорія / Category «Piano», second age group: 

 • ЕЛІА ЧЕЧІНО / Elia Cecino – І премія / І prize/ Італія
 • МАРІЯ НАРОДИЦЬКА / Mariia Narodytska ІІ премія/ II prize / Україна-Німеччина
 • МАКСИМ ШАДЬКО / Maxуm Shadko ІІ премія / II prize / Україна
 • ТЕТЯНА ДОНЕЦЬ / Tetiana Donets ІІІ премія / III prize / Україна-Ізраїль
 • ОЛЕКСАНДР ПАНЧЕНКО / Alexandr Panchenko – ІІІ премія / III prize Diploma / Україна
 • МАРГАРИТА УШАКОВА / Marharita Ushakova – Диплом /  Diploma / Україна
 • СНІЖАНА КОРОВІНА / Snizhana Korovina – Диплом + Спецприз / Diploma + Special Prize / Україна

НОМІНАЦІЯ «КОНТРАБАС» / Category «Double Bass»:

 • ШАХОВ МИКОЛА / ShakhovMykola – І премія / І prize / Україна-Німеччина
 • ВІСЕНТЕ САЛАС РАМІРЕС / Vicente Salas Ramirez – ІІ премія / ІІ prize / Чилі-Австрія
 • ГЕДІМІНАС ЗАМУЛЬСКІС / Gediminas Zamulskis – ІІ премія / ІІ prize / Литва
 • МЕНЯО ЯНГ / MengyaoYang – ІІІ премія / ІІІ prize / КНР-Німеччина
 • ДМИТРО РУДИКDmytrRudyk – Диплом / Diploma / Україна-Німеччина
 • СЕРГІЙ ЖЕЛЕЗНЯК / Serhii Zheleziyak– Диплом / Diploma / Україна
 • БЕНДЖАМІН САМЮЕЛЬ ГАРІС / Benjamin Samuel Harris – Диплом / Diploma / Мексика-США

ВІТАЄМО! 


ЗАПИС ЕФІРУ

У неділю, 18 жовтня 2020 р., о 18:30 на медіа-каналі «Харківських Асамблей» відбулася відео-трансляція Творчого вечора композитора, піаніста, педагога, завідувача кафедри композиції та інструментування ХНУМ імені І.П.Котляревського, народного артиста України, професора ВОЛОДИМИРА ПТУШКІНА. Концертна програма включила транскрипцію випускника класу композиції В.Птушкіна - викладача кафедри композиції та інструментування ХНУМ Ехсана Таваккола.

Вступне слово - Ольга Губко.


У програмі прозвучали:

 • В.Птушкін. «Пожартуємо з Бетховеном»; 
 • Л.Бетховен-Е.Таваккол. «Менует і Соната №20» - транскрипція для квартету духових інструментів;
 • Л.Бетховен. «Хорова фантазія» c-moll, ор.80 для фортепіано, хору та оркестру. 

Володимир Михайлович Птушкін відомий український композитор, піаніст, педагог, Член НСКУ (1975), Національної Спілки творчих діячів (1978), Заслужений діяч мистецтв України (1993), Народний артист України (2009), професор (2011).

Серед нагород цього талановитого музиканта – престижні муніципальні, всеукраїнські та міжнародні премії – ім. І. І. Слатіна (1998), ім. В. С. Косенка (2007), «Народне визнання» (2007), ім. Б. М. Лятошинського (2011). Всеукраїнського конкурсу ім. В. С. Косенка (1997), Міжнародного композиторського конкурсу до 300-річчя Санкт-Петербурга (2003).

Сьогодні Володимир Михайлович очолює кафедру композиції та інструментування Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, презентуючи одну з найстаріших університетських шкіл – композиторську.

В.Птушкін закінчив Харківський інститут мистецтв імені І. П. Котляревського (клас фортепіано доцента Р. Папкової, 1972, клас композиції професора Д. Клебанова, 1973).

У 1968-1972 – він концертмейстер тоді Харківського інституту мистецтв, у 1972-2002 – музичний керівник Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. С. Пушкіна та викладач музично-теоретичних дисциплін у Харківському інституті культури.

Від 1992 року і дотепер музикант викладає в Харківському національному університеті мистецтв.

Поєднання трьох граней творчої діяльності – композиторської, виконавської та викладацької – закономірно реалізується у творчому доробку, в якому особливе місце займають фортепіанні опуси, а також численні авторські перекладення, транскрипції, фантазії, що демонструють віртуозність майстра як композитора, піаніста, оркеструвальника.

«Пожартуємо з Бетховеном» (2014) - чудовий приклад композиторської фантазії в діалозі з віденським класиком. Нагадаємо, що у творчому доробку В.Птушкіна є багато опусів за мотивами музики класиків - «Присвята Перселлу», Варіації для симфонічного оркестру та дитячого (жіночого) хору; Експромти для оркестру «Згадуючи великого Вівальді» (2013), «Екзерзіси по Генделю», Симфонічні варіації (2015); Транскрипція «Теми з варіаціями» В. Моцарта для фортепіано в 4 руки та струнних (1992); «Гоголь-сюїта» для фортепіано з оркестром (Транскрипція «Ревізської казки А. Шнітке, 1994), Концертні варіації на тему М. Глінки для фортепіано в 4 руки з оркестром (2002).

Марія Борисенко