Вшановуємо пам'ять колеги

Колектив ХНУМ імені І. П. Котляревського висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям і колегам Кшиштофа Пендерецького.

На 87-му році пішов з життя Кшиштоф Пендерецький (Krzysztof Penderecki ) –  видатний польський композитор, диригент, скрипаль, дослідник, викладач, почесний доктор понад 20-ти університетів світу, серед яких Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського. Під час візиту музиканта до Харкова 2010 року у приміщенні Харківського академічного українського драматичного театру ім.Т.Шевченка відбувся концерт з його творів, одним з них - струнною Чаконою пам'яті Папи Івана Павла ІІ - диригував сам автор.

Він був унікальною творчою особистістю, універсальним і пародоксальним митцем, стильові вподобання якого сягнули від музичного  неоромантизму, неоавангарду до постмодернізму.  Автор числених іноваційних за змістом опусів, а також книги «Лабіринт часу. П'ять лекцій в кінці століття», створив  свій особливий «лабіринт», в якому сучасники шукають не заплутаність ходів, а досконалість думки.

 

 СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ