Концерт за участю студентів-диригентів08.12.2019

«Я – диригент» – звіт студентів класу оркестрового диригування

У Великій залі Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського 8 грудня відбувся цікавий творчий захід з життя студентів кафедри народних інструментів України.

Увесь вечір на сцені був дипломант міжнародних конкурсів –Студентський оркестр народних інструментів ХНУМ (художній керівник та головний диригент оркестру Борис Міхєєв, диригент оркестру – Юрій Дяченко), але за диригентським пультом стояли студенти класів з оркестрового диригування Заслуженого діяча мистецтв України, професора Бориса Міхєєва, старшого викладача Андрія Стрільця і кандидата мистецтвознавства, старшого викладача Юрія Дяченка.

На суд глядача було представлено творчі роботи дев’ятьох студентів в рамках підсумкового концерту І семестру навчального року 2019-2020. Такий формат – одночасно і концерту, і творчої лабораторії – було обрано вперше, і сприймається він всіма учасниками зовсім позитивно.

Студенти-диригенти своїми виступами довели неперервність традиції харківської диригентської школи, заснованої свого часу Костянтином Леонтійовичем Дорошенко, видатним українським митцем в історії харківської школи оркестрового диригування.

У програмі пролунали класичні твори, а саме, Вступом до опери «Сорочинський ярмарок» М. Мусоргського і Концертом для фортепіано з оркестром № 23 В. А. Моцарта (солістка Ганна Чумаченко) диригувала Алла Марченко; Серенадою трубадура з сюїти «З середніх віків» О. ГлазуноваЛілія Даниленко.

Основна частина концерту  вибудувана на музиці XX століття, а також з творів композиторів, викладачів ХНУМ. Ліричну фантазію на тему Петра Гайдамаки «Калинонька» Миколи Стецюна диригувала Анна Аулова. А вже в іншому творі М. Стецюна «Рапсодія для цимбалів з оркестром» А. Аулова виступила в якості солістки, а за пультом майстерно впоралася зі складною партитурою Анастасія Шнирьова. «Хоровод-заклинання» Бориса Міхєєва диригував Єгор Єгоров. Також хоровод, тільки з іншою семантикою – «Хоровод-примара» Андрія Стрільця інтерпретував Олександр Іванченко.

Арію Г. Галиніна (солістка Ірина Григоренко) диригувала Катерина Куспляк, «Банджо і скрипка» У. КроллаЄлизавета Череватенко, «Скерцо» О. СтеблянкоОлександра Бойко.


 Марина Дербас