Концерт пам'яті Ірини Полусмяк

In memory


6 грудня 2019 року у Малій залі ХНУМ в рамках проекту «Практична музикологія», організованого університетською кафедрою «інтерпретології та аналізу музики», за підтримки БФ «Харківські Асамблеї» відбувся концерт пам’яті кандидата мистецтвознавства, доцента, доцента кафедри інтерпретології та аналізу музики Ірини Михайлівни Полусмяк.


Із вступною промовою виступила завідувач кафедри інтерпретології та аналізу музики, доктор мистецтвознавства, професор Людмила Володимирівна Шаповалова.

Кафедра інтерпретології та аналізу музики, на якій працювала І. М. Полусмяк останні роки, запросила для участі в меморіальному творчому вечорі випускників її наукового класу з бакалаврських та магістерських робіт, а також аспірантів. Кожен з її учнів згадав найкращі моменти спілкування з Іриною Михайлівною, часом кумедні, часом іронічні, але обов’язково просякнуті її добротою і людяністю.

Зі сцени лунали слова подяки, а щирі почуття і повага віддзеркалювалися в емоційних епітетах: «чарівна», «жінка з інтелектуальним кодом», «вона розширила нашу свідомість» тощо. Настанова І. М. Полусмяк залишилася в пам’яті її учнів, а саме, керуватися виправданим оптимізмом і впевненістю. Навчальний процес вона невимушено впроваджувала зовсім не схожим на загальні методики чином. Принаймні, обіцянки завжди виправдовувалися, а наукова робота під її керівництвом ставала переконливим свідомим вибором кожного.

Програма концерту зібрана таким чином, що спогади про Ірину Михайлівну чергувалися з музичним приношенням Вчителю від її учнів, втім кожний з учасників самостійно обирав твір для свого виконання.

Валерія Мартинова зіграла «Аретузу» Б. Бріттена (п’єса з циклу «Шість метаморфоз» по Овідію), ор. 49 для гобоя соло.

Дует у складі Анни Хуторської (вокал) та Аліни Харенко (партія фортепіано) виконали  «Кадиш» М. Равеля.

Композитор, гітаріст Володимир Богатирьов і піаніст Сергій Казанцев представили авторський твір «Ламентація і Танго» для бас-гітариі фортепіано. Партію бас-гітари зіграв автор.

Руслан Каширцев також виступив із власним твором «Французька весна» (версія для кларнета соло).

Композиторка Олександра Малацьковська – одноосібно авторка і виконавиця – співала під власний акомпанемент на фортепіано фантазію на музику до вистави«Орфей Public Talk».

На концерті-пам’яті виступили два джазових ансамблі. Перший у складі: Павла Роденка, Олега Шведова, Влада Леоненка, Артема Новікова та Антона Оніщенка. Другий у складі: Богдана Стецюка, Романа Стецюка, Дар'ї Гапоненко, Владислава Карбовського і Владислава Леоненка.

Завершив концерт кандидат мистецтвознавства,доцент університетської кафедри музичного мистецтва естради та джазу Сергій Давидов (фортепіано) – друг та випускник аспірантури з наукового класу І. М. Полусмяк, зігравши власну джазову композицію на її честь.

Ведуча концерту – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри інтерпретології та аналізу музики Юлія Ніколаєвська.

Світла пам’ять Ірині Михайлівні Полусмяк…

Марина Дербас
Фото – Людмила Казакова