День XXIII19.10.2019

 


У Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся концерт Камерної музики, організований «Будинком Нюрнбергу» м. Харкова за підтримки Ґете-інституту. Виступив дует – Karlsruher Konzert-Duo– у складі: Дагмар Хартман (фортепіано) та Райнхард Армледер (віолончель), Німеччина. Ведуча - Таїсія Диняк.

Прозвучали твори: Фантастичні п’єси, оp. 73 Р. Шумана; «Пісня без слів», оp. 109 Ф. Мендельсона; Соната № 2, F-Dur, оp. 99 Й. Брамса; «Елегія» c-moll, оp. 24 Г. Форе; «Капріччіо» A-Dur, ор. 8 П. Хіндеміта; «Бурлеск», оp. 97 М. Капустіна; Le Grand Tango А. Пьяццолли.  

Дует Karlsruher Konzert-Duo існує з 1998 року і заявив про себе як успішний дует завдяки перемогам на численних міжнародних музичних фестивалях і конкурсах, як в Німеччині, так і за її межами – ім. Лоренцо Перозі в Італії, П'єра Лантье в Парижіконкурсі в м. Шавіль (Франція). Виступає в Європі, Північній, Центральній і Південній Америках, Близькому Сході, Азії та Південній Африці. За час свого існування дует об'їздив 70 країн, брав участь у численних радіо- і телевізійних проектах і записах на студіях. Поряд із роботою і викладанням у Баденській Консерваторії Карлсруэ дует регулярно дає майстер-класи у Німеччині і за кордоном.  

 

У Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся концерт «Дитячої філармонії». Творчі керівники – кандидати мистецтвознавства Ірина Сухленко та Юлія Ніколаєвська – відкрили новий сезон програмою «Композитори Харкова – дітям».

Взяли участь: хор «Весняні дзвіночки», творчий керівник і диригент Олексій Фартушка, концертмейстер Анастасія Бика; струнний ансамбль «Cantabile» ДМШ № 5; ансамбль бандуристів і гітаристів ДМШ №4; учні Костянтинівської музичної школи, школи естетичного виховання при ХМУ ім. Б. М. Лятошинського, ХССМШІ, ДМШ №2, №11, №12.

Вони представили твори молодих і досвідчених композиторів минулого і сьогодення: студентів ХНУМ – Володимира Богатирьова, Катерини Палачової – та випускників нашого вишу різних років, у тому числі тих, кто тут працював і працює зараз: Гната Хоткевича, його біографія пов'язана із Харківським музично-драматичним інститутом наприкінці 20-х - початку 30-х років минулого століття, завідувача сучасної університетської кафедри композиції та інструментування, професора Володимира Птушкіна, професора цієї кафедри Віктора Мужчиля, а також колишнього співробітника університету Володимира Соляникова (наразі мешкає в Ізраїлі), Людмили Шукайло, в минулому викладача класу композиції ХССМШІ, Ірини Бондаренко, яка зараз працює у Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості, Марка Кармінського – символічно, що концерт відбувся у пам'ятний день 19 жовтня, коли 24 роки тому композитор пішов з життя.

Жанрове розмаїття – від хорових опусів до сольних композицій – поєдналось із барвистою палітрою виконавських складів.

Виступи супроводжувалися презентацією дитячих малюнків за мотивами «Енеїди» І. П. Котляревського, які підготували учні клубу естетичного виховання «Унісон дитячих сердець».

До речі, саме ці малюнки відкривали наш фестиваль артистичною преамбулою, присвяченою ювілею з нагоди Дня народження видатного українського письменника.

Спеціальний гість програми – композиторка, письменниця та поетеса Ірина Бондаренко – ознайомила аудиторію з авторською книгою віршів для дітей.

 

 

 

Сторінку підготували Марія Борисенко, Марина Дербас, Таїсія Диняк, Ольга Алексеєнко, Вікторія Махсма, Марія Ніконова

Фото – Людмила Казакова