День XIV10.10.2019

 


У Камерній залі ХНУМ імені І. П. Котляревського в рамках програми академічної мобільності ERASMUS відбулася друга творча зустріч та лекція музикознавця Маріо Азеведо – віце-президента Escola Superior de Música e Artes do Espetáculo do Porto (м. Порту, Португалія).

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПЕРШУ ЗУСТРІЧ  

У ХНУМ імені І.П.Котляревського тривають майстер-класи. В рамках програми академічної мобільності ERASMUS відбулося заняття з камерного ансамблю, яке провів Філіпе Куарежма - професор Escola Superior de Música e Artes do Espetáculo do Porto (м. Порту, Португалія).

У майстер-класі взяли участь студенти різних курсів ХНУМ, піаністи та струнники у складі фортепіанного квартету: Олександр Панченко (фортепіано), Віра Зеленцова (скрипка), Анастасія Зубар (альт), Ірина Морозова (віолончель), які зіграли Квартет № 1 В. Моцарта; фортепіанного тріо за участю Катерини Курилко (фортепіано), Яни Руденко (скрипка), Антона Сладкомедова (віолончель), а також інші.

Завідувач кафедри камерного ансамблю, кандидат мистецтвознавства, доцент Жанна Дедусенко, зокрема, зазначила: «Філіпе – прекрасний музикант, у нього блискуча професійна школа, він здобув музичну освіту у Лондоні в Королівському Музичному Коледжі, а потім підвищував майстерність у видатної віолончелістки світового масштабу Наталії Гутман. Основна проблема, на його погляд – це художнє прочитання тексту, адже ремісничий технічний рівень багато музикантів освоюють більш менш успішно, якщо знаходяться під плідним професійним контролем. А ось художній світогляд та вміння почути глибинний рівень художнього змісту твору через його інтонування – це найскладніше завдання для музиканта, що і намагався продемонструвати португальський виконавець».

Філіпе Куарежма поєднує свою напружену сольну кар'єру та камерне  музикування з діяльністю викладача віолончелі в ESMAE. Він є першою віолончеллю в оркестрі бароко «Каса да Мусіка» (CdM) та в ансамблі «Даркос», головний запрошений віолончеліст ансамблю «Ремікс» (CdM) та електро-акустичного ансамблю «Sond'Ar-te».

Він отримав кілька призів та престижних міжнародних стипендій: у 2014 році за підтримки GDA він випустив свій перший сольний альбом «Португальська музика для соло віолончелі» з творів португальських композиторів, серед яких «Лабірінто» Р. Азеведо та присвячений йому «Квазі Остінато» Р. Рібейро. Філіпе Куарежма грає з віолончелістами Крістіаном Байоном та Антоніо Капела.


У Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся концерт «Класицизм та бельканто: спадкоємність епох».

Взяли участь солісти - Заслужена артистка України Олена Старікова, Анна Помпєєва, Олена Станішевська, Ольга Юріна, Ігор Сахно, Марк Сердюк, Олексій Вєтров, Євген Амстибовський.

Партія фортепіано - Тетяна Кондратьєва, Ніна Інюточкіна, Анатолій Тарабанов, Ігор Седюк, Денис Кашуба, Максим Шадько, Марина Семко.

У програмі прозвучали твори Д.Бортнянського, В.Моцарта, Л.Бетховена, ДжюПерголезі, В.Белліні, Г.Доніцетті.

 


 

Марія Борисенко, Марина Дербас

Фото – Людмила Казакова