Владислав Петрик готується до конкурсу21.09.2019

На сольному концерті Владислава Петрика (творчий керівник – професор Валерій Алтухов), партія фортепіано Олександра Першина, в минулу суботу 21 вересня. аудиторія складалася переважно з професіоналів: друзів і колег музиканта.  Ця зацікавленість  зрозуміла, в концерті було анонсовано, що музикант представить свою конкурсну програму. Наразі, Владислав готується брати участь у конкурсі – IV International Competition of Musical Art в рамках міжнародного фестивалю XXVI «Харківські асамблеї», і він є одним з претендентів на головну нагороду. Отже, генеральна репетиція з вимогливими слухачами в залі є перевіркою  перед моментом істини і останнім щаблем підготовки до конкурсу, а саме можливість відкоригувати важливі деталі, штрихи.

Декілька слів про сам конкурс.  В цьому році він проходитиме в категоріях «Кларнет», «Фагот», «Гітара» в двох вікових групах: 18-25 років  і 26-40 років. Владислав Петрик буде змагатися в другій віковій групі в категорії «Кларнет».

Вимоги конкурсні наступні. Друга вікова група  в 1 турі грає: К.Вебер. Великий концертний дует (ІІ, ІІІ чч.), віртуозний твір епохи романтизму, віртуозний твір композиторів ХХ століття і твір композитора країни учасника. В другому турі – перша частина концерта В.А.Моцарта, концерт Ж.Франсе або концерт К.Нільсена.

За останніми даними на конкурс вже подано більше 50 заявок, планка зависока, буде запекла конкуренція і, вочевидь, вирішуватиме  прихильність журі індивідуальність учасника і деталі.

На концерті прозвучала 1 частина Концертудля кларнета з оркестром Ля-мажор K622 В.А.Моцарта — одного з останніх творів композитора. Концерт написано в 1791 році за декілька месяців перед смертю Моцарта. Це  один з найулюбленіших концертів для кларнетистів і постійний репертуарний твір майже всіх конкурсів . Також в першому відділенні було виконано Концерт Жана Франсе для кларнета з оркестром (1963 рік) в чотирьох частинах. Владислав почав з дуже гарного настрою, музикант  легко і невимушено з артистизмом зіграв Моцарта.  В наступному творі  французького композитора дещо не втримався від надуманості і механістичності. Але всі незграбності були загладжені емоційною осмисленою і захоплюючою грою Владислава в другому відділенні.

Спочатку красотою і гармонійністю пронизав Великий концертний дует К.М. Вебера (2 і 3 частини), вдало взяті темпи і акуратно здійснена динаміка сприяли загалом приємному враженню.

Кульмінацією стало виконання Фантазії для кларнета соло Йорга Відмана (1993 рік). Фантазія є обов’язковою складовою конкурсного репертуару різних європейських конкурсів. Композитор і виконавець в одній особі Й.Відман, відомий сучасний кларнетист, добре розуміється на всіх тонкощах гри. Його твір потребує високого рівня володіння виразними можливостями інструмента, насичений незвичними прийомами звуковидобування. Владислав Петрик зачарував не тільки свободною уявою, прийомами мультіфоніки і свінгом, а більше тим, що кларнет був мов би його продовженням. Музикант став єдиним цілим зі своїм інструментом і розповідав невимушену кларнетову історію. В.Петрик сам насолоджувався своєю грою і всі слухачі – разом з ним. Його кларнет однаково віртуозно-виразно звучав як у самому низькому регістрі, так і в самому високому.

Після такого сольного виступу на одному диханні  Владислав завершив програму «Карпатською рапсодією» М.Скорика.

На концерті весь час звертала на себе увагу якісність дуету кларнета і фортепіано, Олександра Першина була завжди поруч, де потрібно знаходила свої сольні «репліки», а більше за все тримала міцний фундамент для сяяння соліста.

Ведуча концерту Вікторія Ніколюк.

Будемо чекати конкурсу, який відбудеться з 1 по 6 жовтня, тримати кулаки за Владислава Петрика і Олександру Першину.

Запрошуємо всіх небайдужих і зацікавлених на наші мистецькі події, що відбуватимуться на XXVI «Харківських асамблеях»

 

Марина Дербас