Магістри ХНУМ - нарозхват27.06.2019


27 червня 2019 р. у Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся урочистий випускний вечір, організований за участю Студентської Ради університету. Програму склали вітання адміністрації та гостей, нагородження Почесними грамотами, вручення дипломів, святковий концерт.


На університетських заходах, де має бути промова ректора, її дуже чекають та уважно слухають, бо вона ніколи не буває формальною, а народжується Серцем і Розумом.

Про що ж сьогодні говорила у своєму напутньому слові випускникам 2019 року ректор університету, Народна артистка України, професор Тетяна Вєркіна?

Головні концепти її виступу: аристократи духу, справжнє мистецтво, Alma Mater  -  Рідний Дім, Іван Котляревський, 250-річчя від Дня народження якого університет буде відмічати восени 2019 року.

Сьогоднішніх аристократів духу чекають випробування і спокуси, але ми віримо у те, що попса не переповнить серця університетських випускників, і вони не перетворять Служіння високому мистецтву на повсякденний бізнес, а будуть гідно виконувати свою справу усе життя.

«Після концертів у мене питають слухачі: де Ви берете таких яскравих студентів? Я відповідаю: талановитими і красивими їх зробили батьки, а ми робимо з них професіоналів», – розповіла Тетяна Борисівна. «Якщо будуть труднощі, приходьте, ми допоможемо вам зробити перші самостійні кроки у професії і разом зможемо зробити світ прекраснішим», – завершила своє Слово ректор.

Випускників ХНУМ привітали начальник управління культури і туризму Харківської Облдержадміністрації Олег Яцина, генеральний директор Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка Олег Орищенко, директор Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. С. Пушкіна, Заслужений працівник культури України Сергій Бичко, директор Харківської середньої спеціальної музичної школи-десятирічки, Заслужений діяч мистецтв України, професор Валерій Алтухов.

У програмі урочистостей також взяли участь декани трьох факультетів університету – Заслужений діяч мистецтв України, професор Сергій Турнєєв (виконавсько-музикознавчий факультет), Заслужений діяч мистецтв України, професор Марина Бевз (оркестровий факультет), доцент Яна Партола (театральний факультет) та завідувачі кафедр. У відповідь на привітання адміністрації українські та іноземні студенти виступили зі зворушливими словами щирої подяки.

Найкращі випускники були нагороджені Почесними грамотами:

  • за значні творчі досягнення та активну творчу діяльністьОлександр Безкоровайний, Павло Васильківський, Яков Воскобойніков, Дар’я Гапоненко, Павло Голотенко, Роман Гончаренко, Надія Здоровиця, Гліб Кошмай, Артем Літовченко, Софія Мельникова, Ельнара Перепелиця, Ліля Петренко, Владислав Петрик, Юлія Піскун, Сергій Пророк, Олексій Распопов, Марія Рєгєций, Анастасія Руденко, Ксенія Сліпченко, Маргарита Соляник, Інна Успенська, Ксенія Цурбальова, Максим Чуб, Валентина Шенгур, Ван Юцзє, Гао Чилін, Цзян Шаньюй;
  • за успішну наукову діяльність Елеонора Максютенко, Вікторія Мельник, Дар’я Пархоменко, Леся Півторацька;
  • за організацію творчої та громадської діяльності  Анастасія Дубова, Лілія Мазоха;
  • за відмінне навчанняАнастасія Гаваза, Анастасія Дубова, Ліля Мазоха, Елеонора Максютенко, Катерина Медяник, Дар’я Мельниченко, Владислав Петрик, Леся Півторацька, Ксенія Сліпченко, Маргарита Соляник, Олена Станішевська, Інна Успенська, Наталя Часовська, Валентина Шенгур.

Завершились урочистості святковим концертом за участю випускників-магістрів, лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, які продемонстрували високу професійну майстерність різних напрямків: сольна гра на інструменті – Максим Чуб (фортепіано), Владислав Петрик (кларнет), Ксенія Сліпченко (домра); вокальний дует – Олена Станішевська (сопрано), Марина Вініченко (мецо-сопрано); ансамбль та оркестр – струнний квартет: Інна Успенська, Олександр Бескоровайний, Маргарита Соляник, Артем Литовченко (художній керівник – доцент Микола Удовиченко), оркестр старовинної музики (художній керівник – старший викладач Юрій Дяченко); театральна хореографія – пластична композиція «Світло» у постановці Лілії Петренко (спеціалізація «режисура драматичного театру»).

Урочистості не обійшлися без сюрпризу: піаністка Вікторія Мельник палко виконала сольний танок у стилі фламенко, якому вона навчалася в Іспанії.

На особливу подяку заслуговують блискучі ведучі випускного вечора – аспірантка Таїсія Диняк, магістрант Олександр Лисичка, а також концертмейстери ‑ Максим Шадько, Анастасія Дубова, Ольга Калашнікова.

Музичну програму склали твори українських композиторів – Д. Бортнянського, Г. Верьовки, В. Косенка, Б. Михєєва, М. Скорика, І. Шамо.

В цілому, концерт створив атмосферу справжнього свята, радості та любові. Після концерту не хотілося розходитися, тому видалася нагода розпитати випускників про їх подальші плани.

З’ясувалося, що всі вони працюють, переважно за фахом, ще з молодших курсів, і не тільки в музичних школах, а й коледжах і театрах. Кращі випускники ХНУМ – нарозхват: не їх обирають роботодавці, а вони – їх, бо пропозицій іноді більше, ніж молоді спеціалісти можуть охопити. У багатьох з них є плани продовжити навчання в аспірантурі, асистентурі, навіть за умов контракту. А це вселяє впевненість, що ми знову зустрінемось!

Ч. Діккенс якось сказав: «Людина не може по-справжньому вдосконалитися, якщо не допомагає удосконалитися іншим». Цей досвід, напевно, і має пройти митець, щоб відчути себе майстром.

ВІТАЄМО МАГІСТРІВ І КОЛЕКТИВ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МИСТЕЦТВ ІЗ ВИПУСКОМ-2019.

НЕХАЙ ЩАСТИТЬ!

Марія Борисенко, Тетяна Казакова
Фото - Людмила Казакова


«Ви – аристократи духу» – Тетяна Вєркіна


Олег Орищенко
Сергій Бичко
Валерій Алтухов
Сергій Турнєєв
Подяка студентів
Марина Бевз
 
Яна Партола
Таїсія Диняк, Олександр Лисичка
Сергій Прокопов, Андрій Жданько