Концерт київських виконавців07.05.2019

І ось знову доля привела Олександра Вострякова на сцену ХНУМ імені І. П. Котляревського. Майже 50 років тому він співав на випускному іспиті у Великій залі під прискіпливим і вимогливим поглядом свого творчого керівника Тамари Яківни Веске. Олександр Андрійович пишається приналежністю до її школи, його ім’я стоїть поряд з іменами її знаменитих вихованців різних років: Юрія Богатікова, Гізели Циполи, Сергія Стельмашенко, Володимира Болдирєваі багатьох інших.

У свій ювілейний рік 75-річчя від Дня народження О. Востряков – тепер вже Народний артист України (1999), доцент кафедри сольного співу НМАУ імені П. І. Чайковського – завітав до Харківського університету мистецтв разом зі своїм вокальним класом. І тепер було трохи по-іншому: він із цікавістю і схвильованістю слухав свою молоду команду, сам аплодував і приймав схвальні оплески публіки. А потрібно сказати, що його клас дійсно гарно обізнаний у своїй справі, навчений. Аудиторія не могла не зреагувати, бо навіть з першого погляду вийшло все емоційно та з ерудованою складовою.

Не забагато виявилося сольних і ансамблевих номерів, що представили дев’ять студентів-вокалістів з 2-го по 5-й курси. Відомі арії з класичних опер – арія Ленського з опери «Євгеній Онєгін» П. Чайковського (виконав І. Поважний), Сегідил’я з опери Ж. Бізе «Кармен» (виконала Н. Чірка) і арія Хозе (виконали М. Гара), арія Азучени з опери Дж. Верді «Трубадур» (виконала І. Ярема), партія фортепіано Н. Шмельова – чергувалися з неаполітанськими піснями, романсами П. Чайковського, С. Рахманінова і українськими народними піснями. Складні ансамблеві номери, тріо і дуети також дають поштовх до творчого розвитку і сміливості початківцям сценічного мистецтва. Тріо І. Пономаренко, Д. Бичев і А. Георгієв заспівали українську пісню «Копав, копав криниченьку» і російську народну пісню «Комара женить мы будем».

Маестро Олександр Востряков виступив з одним із своїх «коронних» оперних номерів – аріозо Германа з опери «Пікова дама» П. Чайковського, а потім в ансамблі з учнями А. Георгієвим і О. Пономаренко із «Забороненою мелодією» С. Гастальдона.
Марина Дербас

Фото - Людмила Казакова