Творча зустріч із маестро04.04.2019

В. Зубицький, В. Мужчиль
Л. Мандзюк
Солісти концерту

В рамках міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта» в нашому університеті пройшла творча зустріч із Заслуженим діячем мистецтв України, композитором і виконавцем, педагогом – Володимиром Зубицьким (Україна – Італія)


Творча зустріч стала прикладом такого проекту, який є потрібним не тільки для бандуристів, відданих своєму інструменту, а й для широкої публіки, як  з пізнавальної точки зору, так і як приклад комунікації сучасного автора академічної музики і слухача.

Музика Володимира Зубицького для бандури різноманітна, найвідоміші твори: «Мадригал», Соната пам’яті К. Мяскова, «Бурлеска» – а емоційна палітра багата і різнобарвна  – від гострої експресії до відвертого бешкетування. У концерті прозвучали авторські оригінальні твори для бандури «Роздум», «Серенада», «Бурлеска», «Мадригал», Триптих» і Соната пам’яті К. Мяскова.

 Виконавцями на концерті виступили найкращі музиканти, що беруть участь у  конкурсі «Арт–Домінанта» і приїхали з різних міст України – Полтави, Чернівців і Чернігова. Сонату виконали чотири бандуристки, кожна по одній частині – Чередниченко Наталія, Кондратьєва Олександра, Жирова Анастасія (Харків) і Трофимова Яна (Чернігів). Також на сцені ХНУМ зіграли Валерія Курочка (Полтава), Григорьєва Тетяна, Радкевич Світлана (Полтава), Митко Марія, Керницький Іван (Чернівці).

Координатор проекту – кандидат мистецтвознавства Любов Мандзюк.

Хочу привести слова подяки відвідувачки заходу Богдани Стандари: «Дякую за прекрасний концерт, шановна Любов Мандзюк! Це був дійсно важливий для всіх нас проект. І знайомство з маестро Зубицьким, і його чудова гра та така жива і колоритна промова... Ось тільки деякі з тез: "Бандура це наш генетичний код... ‘Наші музичні інструменти – це наша зброя...!"»

 

Марина Дербас, Наталія Крижанівська
Фото – Людмила Казакова