Концерт двох столиць Київ – Харків26.03.2019


26 березня у Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся концерт двох столиць Київ – Харків за участю харківського Тріо баяністів і квартету баяністів «
AkkoQuartet» з Києва. Спільний концерт відбувся у рамках міжнародного заходу «День баяна і акордеона».


Студентське тріо баяністів у складі Василя Копайгородського (1 баян), Ігора Чередниченка (2 баян) і Руслана Желіби (3 баян) – творчий керівник Ігор Снєдков – вже мають суттєві творчі здобутки. За час свого існування вони брали участь у міжнародних конкурсах і стали лауреатами І премії у міжнародному конкурсі «Його величносте, баян» у 2017 (м. Житомир, Україна), провели авторський концерт на сцені нової Органної зали Харківської філармонії , гастролюють в містах України: Дніпро, Житомир, Київ, Суми. Репертуар ансамблю складається з оригінальної музики для тріо баянів і транскрипцій класичних творів.

Київський квартет баяністів «Akko Quartet», який приймав участь у концерті-діалозі в ХНУМ, це досвідчені музиканти старшого покоління. Заслужені артисти України Олег Шиян (1 баян) і Роман Молоченко (баян-контрабас), а також Віталій Козицький (2 баян) і Богдан Машталяр (3 баян) гастролюють як в Україні, так і європейськими країнами. В їх концертних програмах більшість складають твори, що затребувані  європейською аудиторією. Це транскрипції барокової музики – К. В. Глюка, Й. С. Баха, Г. Ф. Генделя, класичних творів – В. А. Моцарта, Л.ван Бетховена і романтичних композицій – Й. Штрауса.

Діалог двох поколінь музикантів баяністів і діалог двох професійних шкіл баяна – таким ми почули концерт. Музиканти виступали на сцені у 4-х блоках почергово. Відкривали творчий діалог харків’яни транскрипцією симфонічної картини М. Мусоргського «Ніч на Лисій горі». Тріо баяністів ХНУМ зіграли твори харківських композиторів Володимира Подгорного, Олександра Назаренко, Анатолія Гайденко. Твір «Вечір в горах» А. Гайденка із запальним ритмом кавказького барабана давно став візиткою ансамблю. А виконання транскрипції «Чиновників» із циклу «Гоголь-сюїта» А. Шнітке музиканти присвятили 210-річчю з Дня народження М. Гоголя, що відзначатиме 1 квітня.

Кияни відповіли на виклик блискучим виконанням увертюри до оперети «Летюча миша» Й. Штрауса. Скерцо «Щедрик» з квартету-посвяти Миколі Леонтовичу Дмитра Клебанова стало музичним подарунком харківському композитору. Вперше в Харкові виконали  київські музиканти транскрипції «Танок фурій» з опери «Орфей і Евридика» К. В. Глюка, «Лєзгінка» з балету «Гаяне» А. Хачатуряна, Концертіно Л. Колодуба і інші. Прослухати твори можна на сторінці квартету у фейсбук  https://www.facebook.com/AkkoQuartet/

Концертна програма, зіграна на харківській сцені, мала своє продовження, бо наступного вечора вона прозвучала у залі Музичної академії імені М. Глінки у м. Дніпро.

Марина Дербас