Вшановуємо пам’ять колег

Колектив ХНУМ імені І. П. Котляревського висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям і колегам Левка Миколайовича Колодуба.

23 лютого 2019 року на 89-му році пішов з життя видатний український музикант, композитор, педагог, музично-громадський діяч, Народний артист України, академік Академії мистецтв України, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, кавалер ордену «За заслуги» – Левко Миколайович Колодуб.

У різні роки Л. Колодуб займав відповідальні посади Президента Асоціації діячів духової музики України, Голови правління Музичного фонду України та Київської організації НСКУ . Мав численні нагороди, серед них – Шевченківська премія, премії ім. Б. Лятошинського, М. Вериківського, Мар'яна та Іванни Коць, медалі й почесні відзнаки Міністерства культури України, міста Києва та Харкова, Золота медаль Академії мистецтв України та інші.

Він був унікальною людиною широкої душі, непересічної ерудиції та фахового досвіду, справжнім майстром оркестру, і як композитор, і як виконавець, зокрема, диригент. 

Трагічна новина про смерть музиканта стала відчутною втратою не тільки для країни, киян, а й для Харкова, адже блискучий творчий шлях Левка Миколайовича почався саме у нашому місті, де він закінчив середню спеціальну музичну школу-десятирічку по класу кларнета у Г. Рикова, потім Харківську Консерваторію по класу композиції у професора М. Тіца.

Пізніше, працюючи у Києві, музикант ніколи не забував Харків, приїжджаючи у місто із концертами, творчими проектами, беручи участь у творчих зустрічах.

Л. Колодуб завжди був бажаним гостем університету мистецтв, постійно співпрацював з вишем як голова державних екзаменаційних комісій.

Його твори часто звучать у навчальному репертуарі університетських студентів і викладачів, неодноразово виконувалися Студентським симфонічним оркестром у програмах Міжнародного фестивалю «Харківські Асамблеї».

СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ.