Новорічний концерт29.12.2018


Студентський симфонічний оркестр

За пультом головний диригент Юрій Насушкін


У Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся Новорічний концерт за участю університетського Студентського симфонічного оркестру, головний диригент – Юрій Насушкін (Україна – Іспанія), диригент – доцент ХНУМ Ірина Вербицька (ведуча – Таїсія Диняк)


28 грудня 2018 року у Великій залі ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся Новорічний концерт університетського Студентського симфонічного оркестру.

Головний диригент оркестру – Юрій Насушкін (Україна – Іспанія), професор Вищої консерваторії Астурійського князівства, працює зі студентським оркестром з 2013 року. За останні п’ять років оркестр значно розширив свій репертуар, здійснив успішні зарубіжні гастролі – у Німеччині та Польщі, постійно бере активну участь у концертних програмах щорічного Міжнародного фестивалю «Харківські асамблеї».

До Новорічного концерту Ю. Насушкін підготував нову програму з шедеврів світової симфонічної музики, спрямовану від драми Четвертої симфонії П. Чайковського, натхненого ліризму Концерту для флейти К. Райнеке до яскравої святковості «Іспанського капріччо» М. Римського-Корсакова.

У першому відділенні прозвучала Четверта симфонія П. Чайковського, f-moll, ор. 36 (в 4-х частинах), монументальна і сповнена широкого спектру емоцій від тонкого ліризму до відчаю. Друге відділення відкривКонцерт для флейти з оркестром, ор. 283, (в 3-х  частинах) К. Райнеке, який входить до репертуару багатьох відомих флейтистів. Незважаючи на простоту музичної мови та перевагу ліричних образів, навіть із відтінком сентименталізму, концерт насичений різноманітними віртуозними прийомами і є справжнім випробовуванням для музикантів. У виконанні лауреата міжнародних конкурсів Миколи Кузьменка він прозвучав довершено і переконливо.

Блискучим завершенням вечора стало «Іспанське капріччо», ор. 34 М. Римського-Корсакова.

Але в якості «коди» слухачів чекав новорічний сюрприз – «серйозний жарт» Юрія Насушкіна, який зі словами «Пора поступатися місцем молодим» несподівано для всіх запросив до диригентського пульта незнайомого хлопчика із зали та запропонував йому протактувати номер на біс! Юний диригент не розгубився і сміливо «витримав» доручення маестро – прозвучала п’єса Дж. Тексідора «Amparito Roca».

 


Ю. Насушкін з юним помічником

 


Ю. Насушкін та І. Вербицька

 


Студентський симфонічний оркестр ХНУМ, ведуча – Т. Диняк

 


У творчому натхненні…

Олена Ващенко
Фото – Людмила Казакова