«Чотири сторінки музики»10.02.2020

10 лютого 2020 року, в перший день другого семестру, у Великій залі ХНУМ відбувся концерт «Чотири сторінки музики» за участю солістів –професора Марини Бевз, Олени Левашової (фортепіано), студентів і випускників університету.


За словами Заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора Марини Володимирівни Бевз, ідея цього концертного формату сягає років її навчання разом з Оленою Леонідівною Левашовою в класі Наталії Олександрівни Єщенко – видатної постаті харківської фортепіанної школи. Побудова концерту з чотирьох «сторінок» дозволяє представити портрети чотирьох композиторів не одним, а кількома творами заради більш багатогранного розкриття творчого спадку.

Спершу у таких концертах брали участь лише М. Бевз та О. Левашова у складі фортепіанного дуету, але згодом, як зазначила сама Марина Володимирівна – незмінна ведуча цих концертів – заради полегшення сприйняття виконавський склад було розширено інструменталістами та співаками. Цього разу до фортепіанного дуету долучилися як студенти ХНУМ, так і його випускники, що вже виступають на провідних концертних майданчиках міста та України: Анна Помпєєва та Юлія Радкевич (вокал), Елла Злотникова та Ірина Григоренко (скрипка), Ліана Жданова (альт), Ірина Морозова (віолончель), Сергій Дікарев (контрабас), Ксенія Коновал (флейта), Віталій Ляшко (кларнет), Єлізавета та Поліна Білови (ударні інструменти).

У концертній програмі пролунали твори С. Рахманінова, П. Чайковського, К. Гуаставіно та К. Сен-Санса, а яскравим фіналом стала сюїта «Карнавал тварин», в якій об’єдналися всі інструменталісти.

Окремим драматургічним шаром стала фото-презентація, підготована О. Левашовою. Широке розмаїття світлин то тонко відбивало настрій і тематику музичних творів, то ставали їх дотепними ілюстраціями.

Концерт відвідала велика кількість поціновувачів музики, колег і друзів артистів, вільних місць у Великій залі майже не було. Наприкінці вечора голова профкому ХНУМ – кандидат мистецтвознавства Сергій Костогриз привітав Марину Бевз з ювілеєм, побажавши їй натхнення та сил. До цих теплих слів долучилися всі присутні, зворушені таким оригінальним, але, справді, самовідданим способом відсвяткувати День народження.

Ще раз вітаємо ювіляра зі святом, а всіх учасників концерту – із черговим успішним виступом!

Олександр Лисичка
Фото – Людмила Казакова